За час президентства Петра Порошенка його бізнес-імперією керували дві вітчизняні ТОВки, одна іноземна компанія, один траст, один державний банк та ФОП. 

Про це повідомляє голова експертної організації StateWatch Гліб Канєвський, посилаючись на відповідь Національного агентства з питань запобігання корупції. 

За інформацією НАЗК, з 2005 року всі корпоративні права Петра Порошенка були передані ПАТ "Закритий недиверсифікований корпоративний інвестиційний фонд "Прайм Ессетс Кепітал", який в період 2005- 2006 років мав назву "Закритий недиверсифікований корпоративний інвестиційний фонд Петра Порошенка". 

Наразі активами фонду керує компанія "Ф’южн Капітал Партнерз". Остання серед засновників має дві приватні фірми – ТОВ "Оушн Інвест" та ТОВ "Тенісна група "Смеш". 

Кінцевим бенефіціаром "Оушн Інвест" являється давній партнер Петра Порошенка Олег Гладковський, який наразі обіймає посаду першого заступника секретаря Ради національної безпеки і оборони. 

Тенісну групу "Смеш" заснувала Міжнародна тенісна академія, де кінцевим бенефіціаром виступає ще один давній партнер Порошенка Ігор Кононенко, який також є народним депутатом та першим заступником голови фракції "Блок Петра Порошенка". 

"Таким чином, можна дійти висновків, що активи президента знаходяться під контролем його друзів, які також займають високі посади в державі", – констатує Канєвський. 

Належні Порошенку акції Закритого недиверсифікованого  корпоративного інвестиційного фонду "Прайм Ессетс Кепітал", Міжнародного інвестиційного банку, "Акціонерного комерційного промислово-інвестиційного банку" з жовтня 2016 року передані Державному експортно-імпортному банку України – "Укрексімбанк". Перед цим акціями управляла приватна фірма – ТОВ "Фінаста". 

Корпоративні права фірми "Екран", що входить до медіа-імперії Петра Порошенка, передано в управління ФОП Кирил Багрій. Останній на початку 2000-их років був помічником на громадських засадах скандальної народної депутатки Тетяни Засухи з Партії регіонів. 

Належні Порошенку ації "Прайм Ессет Партнерс Лімітед" були передані в управління "АйСіЮ Інвестмент Менеджмент ЛТД" з Британських Віргінських островів, яке входить до структури компанії "Інвестиційний капітал України". Остання належить, зокрема, Макару Пасенюку, відомому як особистий фінансист Порошенка. 

У 2016 році у структурі управління бізнесом президента Порошенка сталися значні зміни. 

Акції "Прайм Ессет Партнерс Лімітед" були продані Закритому недиверсифікованому  корпоративному інвестиційному фонду "Прайм Ессетс Кепітал". 

Акції "Cill Конфекшенері інвестментс Лімітед" були передані у нашумівший "сліпий траст" (довірчу власність) "Ротшильд Траст АГ" створеною для цього компанією "Прайм Ессет Партнерс Лімітед". 

Популярне: Я – готовий”: Вакарчук зробив гучну заяву про президентство

НАЗК також зазначило, що вигодонабувачем трасту наразі є особисто Порошенко. 

Нагадаємо, кілька десятків народних депутатів вимагають від президента Порошенка публічної відповіді на низку питань, зокрема можливого зловживання владою та наявності в глави держави бізнесу в Росії. 

Натомість у БПП назвали "брудною технологією" питання нардепів про бізнес Порошенка в РФ. 

Як відомо, одразу після обрання президентом Порошенко пообіцяв продати свій бізнес, втім згодом передав більшість активів в "сліпий траст".