dsc_0433

До Львова 29 липня з'їхались тисячі вірян не лише з України, але й з-за кордону, аби вшанувати пам’ять предстоятеля УГКЦ Андрея Шептицького, якому поставили пам’ятник.

Ранкову Службу Божу співало кілька тисяч людей. У церкві ніде ступити. Та люди були готові витримати тисняву, пройти через металошукачі і навіть змокнути під дощем — все заради людини, яку вважають українським Мойсеєм.

Подивитися на монумент приїхали навіть з Іспанії. За дійством пильно стежили міліціонери, бійці Нацгвардії та "невидимі" спецпризначенці. Охорони навіть більше, ніж зазвичай, адже відкривати пам’ятник приїхав сам Президент з дружиною.

Про пам’ятник із захопленням говорив глава УГКЦ Святослав. Встановленню пам’ятника передувала палка дискусія. З березня активісти боролися проти реконструкції площі та вирубування дерев у сусідньому сквері.

Суперечки викликала і вартість робіт — її вважають надто великою у часи економічної кризи та війни. І хоч відкриття минуло спокійно, активісти обіцяють і далі відстоювати своє бачення Шептицького у суді.