Верховний суд України не розгляне позов екс-першого заступника голови Служби зовнішньої розвідки України Сергія Семочка. Той заявив про своє незаконне звільнення Петром Порошенком та вимагав поновлення на посаді. Однак суд відмовився навіть розглядати: мовляв, Семочко подав заяву надто пізно.

У Верховному суді відзначили, що для звернення у справах щодо звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк. Відповідна ухвала суду опублікована в Єдиному державному реєстрі судових рішень (в ухвалі прізвище позивача не вказане, однак решта інформації дозволяє зробити однозначний висновок, про кого мовиться)."Ознайомившись з позовною заявою суд вважає, що її слід залишити без руху", – мовиться у висновку суду. Адже Сергій Семочко не дотримався встановленого законом терміну у 30 днів для подачі позову. Семочка звільнили з посади 12 квітня, а позовну заяву він подав аж 23 травня.

Навіть у такій ситуації позов Семочка ще могли розглядати, якби він звернувся до суду із заявою про подовження терміну подання позову. І при цьому вказав поважну причину, чому не вклався у визначений законодавством термін. Однак Семочко такого не робив, ще ж і надто – не надав до позовної заяви докази, на яких ґрунтуються позовні вимоги. Натомість вимагав, щоб суд сам запросив ці докази в Адміністрації Президента.