У Міністерстві закордонних справ розкрили текст домовленостей, які замінили “формулу Штайнмаєра”.

Про це повідомив глава МЗС Вадим Пристайко в інтерв’ю.

Він розповів про чітко виписані формулювання, які узгодили радники на зустрічі Тристоронньої контактної групи у Мінську. Радники “нормандської четвірки”, за його словами, погодили не “формулу Штайнмаєра”, а інше чітке формулювання.

Відповідно до нього, закон про особливий статус Донбасу застосовується на тимчасових умовах, з моменту проведення виборів. На постійній основі він почне діяти після визнання ОБСЄ того, що вибори відповідають високим стандартам.

“Закон набуває чинності о 20:00 за місцевим часом в день голосування на дострокових місцевих виборах в окремих районах Донецької та Луганської областей, які призначені та проведені у відповідності до Конституції України та спеціальним законом України, що регулює проведення місцевих виборів у згаданих районах.

Він діятиме на тимчасовій основі до дня публікації остаточних висновків місією ОБСЄ зі спостереження за виборами, на основі усталеної практики, про відповідність у цілому дочасних місцевих виборів стандартам ОБСЄ та міжнародним стандартам демократичних виборів, а також українському законодавству і в якому міститься відповідь на питання, погоджене у Нормандському форматі, схвалене у Тристоронній контактній групі та направлене Україною у її запрошенні та чинним головою ОБСЄ”, – йдеться у тексті.

Глава МЗС підкреслив, що у новому формулюванні кордон, наявність чи відсутність збройних формувань не згадуються.

“І про те, що Пристайко погодився на проведення виборів під дулами автоматів Калашникова, там також нічого немає”, – Вадим Пристайко.

Водночас, він додав, що в Мінську тристороння контактна група дійсно не виконала вказівку “нормандської четвірки” про письмове узгодження тексту цієї формули.

Вони справді мали це зробити, але виникло технічне непорозуміння в самій тристоронній контактній групі. А ще, дійсно, представник України висловив певні зауваження, які, я думаю, будуть опрацьовані пізніше.

“Можливо, до цього тексту, який обговорюється на тристоронній контактній групі, буде щось додано або забрано – бо саме для цього їм і передали цей текст, щоб вони з ним працювали. У що він перетвориться – чи він залишиться без змін, чи щось буде додано – це має вирішити тристороння контактна група, заявив глава МЗС