Норвегія, Данія та Ісландія пообіцяли надати підтримку Фінляндії та Швеції усіма необхідними засобами, якщо ці країни зазнають нападу до набуття членства у НАТО, про це йдеться у заяві прем’єр-міністра Норвегії Йонаса Гар Стьоре.

Безпека Фінляндії та Швеції важлива для нашої безпеки. Разом з Данією та Ісландією Норвегія готова допомогти своїм північним сусідам усіма необхідними засобами, якщо вони стануть жертвою агресії на своїй території до отримання членства в НАТО, – заявив прем’єр-міністр Йонас Гар Стьоре.

Прем’єр-міністри Данії, Ісландії та Норвегії оприлюднили спільну заяву, в якій вітають рішення Фінляндії та Швеції подати заявку на членство в НАТО та підкреслюють, що всі країни Північної Європи поділяють цінності та принципи Альянсу.

Це переломний момент для співпраці Північних країн. Гарантії безпеки, які ми зараз надаємо, дають чітке повідомлення. Ми зробимо все можливе, щоб забезпечити швидкий процес приєднання. Я сподіваюся, що Норвегія зможе дуже швидко ратифікувати протоколи про приєднання Швеції та Фінляндії до НАТО, – сказав Стьоре.

За його словами, і Фінляндія, і Швеція відповідають усім критеріям, щоб стати членами Альянсу. Членство Швеції та Фінляндії в НАТО посилить гарантії колективної оборони та зміцнить безпеку в північноатлантичному регіоні.

Ми будемо й надалі розвивати наше співробітництво в галузі оборони у північних країнах. Наші військові добре працюють разом і роками разом тренувалися. Ми дуже цінуємо значний внесок, який Фінляндія та Швеція вже зробили як партнери НАТО, – наголосив прем’єр-міністр.

Норвегія, Данія та Ісландія повністю підтримують рішення Фінляндії та Швеції подати заявку на членство в НАТО, заявив він.