У Зеленського несподівано скасували церемонію вручення нагород, які були присвоєні членам екіпажу збитого в Ірані «Боїнга» авіакомпанії «МАУ».

Вручити ордена «Золота зірка» повинні були членам сімей загиблих. Про скасування церемонії “Страні” повідомила вдова командира екіпажу Катерина Гапоненко.

За її словами, церемонію анулювали без пояснення причин.

«Без пояснення причин просто анулювали нагородження. Нам про це повідомили позавчора. Дивна ситуація. На всю країну повідомили про присвоєння звань Героїв України, а сьогодні про це просто замовчують, наче й не було нічого. Начебто це все нам наснилося », – поскаржилася вона, припустивши, що рішення про присвоєння звань Героїв України відстрочено на невизначений термін – чи то в зв’язку з локдауном, то чи в зв’язку з відсутністю остаточного звіту про катастрофу.

“Про те, що екіпажу присвоєно звання героїв, не було інформації сьогодні ні на мітингу, ні на поминальному обіді в компанії МАУ. Указ президента є, але він і не відкликаний, і не набув чинності”, – додала вдова.

Відзначимо, що 8 січня, в річницю трагедії в парку «Вербовий гай» в Дніпровському районі Києва відкрили меморіал на згадку про загиблих пасажирів і екіпажу рейсу PS752 літака компанії «Міжнародні авіалінії України». На церемонії були присутні президент компанії Євген Дихне та заступник генерального прокурора Гюндуз Мамедов.