Скасування ПДВ на експорт в митному режимі сої, соняшнику і ріпаку, яке відбудеться 1 березня наступного року, порушить конкурентну рівновагу в Україні на користь компаній із великими потужностями по переробці цих культур, передає Корупція.Інфо

Популярне: “Красиво жити не заборониш”: Луценко похвалився сімейним відпочинком на березі Ла Маншу

Відповідні зміни було внесено до Податкового кодексу.

“Це означає, що це все заплатять аграрії, бо експортери не матимуть можливості відшкодовувати ПДВ”, – зазначив генеральний директор асоціації “Український клуб аграрного бізнесу” Тарас Висоцький.

За його словами, це призведе до того, що експортерам доведеться знизити ціну на внутрішні закупки.

Як зазначив експерт, правка №180 призвела до трьох ризиків:

Перший. Прямі фінансові втрати, які за попередніми розрахунками становлять 6 мільярдів гривень.

Другий. Погіршення торгівельних відносин з ЄС. Правка суперечить Асоціації про вільну торгівлю, а більша частина експорту цих культур йшла саме туди.

Третій. Величезні збитки, які доведеться покривати експортерам, або розривати контракти, бо рішення прийнято посеред маркетингового сезону. Контракти і договори на поставку вже укладені, а ціну зафіксовано.

Як зазначив Висоцький, від цього виграють компанії, у яких є великі потужності по переробці цих культур в України, бо вони зможуть закупати їх дешевше, що призведе до викривлення конкурентної переваги.

За словами експерта, експорт непереробленого ріпаку і сої становить близько 800 мільйонів доларів на рік. Після прийняття правки близько 100 мільйонів доларів зможуть заробити на аграрних виробниках власники переробних потужностей.