Михайло Саакашвілі публічно закликав владу України до ліквідації митниці в тому вигляді, в якому вона існує і звільнення 100% співробітників. Тільки це викорінить корупцію у відомстві, вважає він.

Глава Виконавчого комітету Нацради реформ України Михайло Саакашвілі в ефірі “Свобода слова Савіка Шустера” увечері 12 червня запропонував вирішення проблеми корупції на митниці.

Відео заяви Саакашвілі було оприлюднено на офіційному Facebook-акаунті “Шустер LIVE”.

“Я не згоден з (системою) ротації членів митниці … Слухайте, якщо людина шахрай, скільки ротацій шахраїв не робитимете ви, вони залишаться шахраями. Не можна цією системою ротацій займатися, потрібно фундаментально її міняти! У Грузії свого часу (і ми намагалися це зробити в Одесі, якби нам в кінці не завадили, ми б її обов’язково довели до кінця), митниця як інститут був скасований. Нічого нам розповідати, що старих професіоналів треба повертати. В Грузії я три рази звільняв майже 100% митниці, майже. Знаєте , про що я шкодував? Не те, що я їх звільняв, а те, що всі 100% не звільнив! ” – заявив глава Нацради реформ України.

Він висловив упевненість, що в Україні корупцію на митниці здатне побороти тільки стовідсоткове очищення кадрів, а також перезавантаження.

“Немає там фахівців, не будемо себе обманювати … Так, там не всі крадуть. Є митники, які голодні просто, тому що зарплату не видають. Треба повністю той інститут митниці, який ми знаємо, скасовувати!” – констатував Саакашвілі.