Роботодавців можуть звільнити від сплати єдиного соцвнеску за працівників, яким немає 27 років. При цьому з їх зарплат не потрібно буде платити податок.
Автор відповідного законопроекту вважає, що це стане для роботодавця додатковим поштовхом, щоб взяти на роботу молодого фахівця без досвіду. Документ опублікований на сайті Ради.
Що пропонується в законопроекті №2250:
зробити 0% податку з зарплати та інших винагород для співробітників до 27 років і їх роботодавців;
звільнити від сплати єдиного внеску за застрахованих осіб, які не досягли 27-річного віку. За них внесок будуть платити, якщо вони погодяться брати участь у системі загальнообов’язкового державного соцстрахування.
Зараз, з огляду на розмір “мінімалки”, роботодавець повинен за свій рахунок оплатити за свого працівника 918,06 гривень соцвнеску, утримати з працівника 751,14 гривень податку і 62,60 гривні військового збору.
Як стверджує автор законопроекту – народний депутат від “Слуги народу” Олексій Кучер, при таких фінансових втратах роботодавці вибирають досвідчених співробітників, а не студентів або молодих фахівців.
Схожий підхід вже був застосований у світовій практиці.
– У Польщі для вирішення проблеми з виїздом поляків на роботу в більш успішні країни було скасовано податок на доходи фізичних осіб для працівників, яким не виповнилося 26 років. Міжнародні експерти позитивно оцінили такий крок польської влади.
У Польщі були встановлені граничні розміри доходу, до якого застосовується відповідна пільга. У той же час, в українських реаліях встановлення граничного розміру доходу для отримання податкових пільг призведе тільки до залишення в тіні справжніх розмірів доходу населення, – зазначено в Пояснювальній записці до законопроекту.