Ці люди не тільки героїчно воюють – вони ще знаходять у собі сили підтримувати добрий гумор та зразковий порядок у всьому, – генерал лейтенант Олександр Сирський.

Генерал-лейтенант Олександр Сирський перевірив бойові позиції на Світлодарській дузі. Він особисто оцінив систему вогню, бойові можливості підрозділу на випадок агресивних дій противника, загрози з боку ворога і його потенційні дії, успіхи воїнів та їхні потреби.

Командувач дав високу оцінку організації постів спостереження, системи оборони, облаштування як позицій, так і побутових умов. Він відзначив, що, попри критично малу відстань до ворожих укріплень, у 250 метрів, та постійну напругу, – все організовано просто зразково.

Я був приємно вражений. Ретельно облаштовані траншеї, відпрацьована уся необхідна бойова документація, кожен знає свої обов'язки, роль та місце на випадок будь-якої ситуації. Воїни майстерно володіють зброєю. При цьому вони ще й зібрані, підтягнуті, охайні, підтримують себе і товаришів у доброму гуморі. За таких умов люди роблять значно більше, аніж від них можна чекати. Скажу лише одне: "Дякую". Будуть нагороди. Військові їх заслужили, – зазначив генерал-лейтенант Олександр Сирський.

Активні зіткнення на Світлодарській дузі тривають з квітня 2016 року. За інформацією з відкритих джерел, протягом 4 років постійної вогневої активності 21 український воїн віддав своє життя на цій ділянці театру бойових дій. Лише в період з 18 по 23 грудня 2016 року було знищено 42 бойовики та завдано окупантам значних санітарних втрат.

17 лютого 2019 року при черговій спробі противника атакувати наші позиції, українські військові відбили напад, захопили зброю і взяли в полон російського диверсанта. Завдяки відважним і вмілим діям наших захисників ситуація залишається напруженою, але контрольованою.

Окрім того, відбулася зустріч Командувача Об’єднаних сил генерал-лейтенанта Олександра Сирського з Координатором системи ООН в Україні пані Оснат Лубрані та Головою управління ООН з координації гуманітарних справ в Україні пані Еліс Армані Секуі.

Під час зустрічі представників ООН запевнили, що головним пріоритетом Об'єднаних сил є створення безпекового середовища для цивільного населення та умов для сталого розвитку регіону.

Генерал Олександр Сирський зазначив, що люди є нашою головною цінністю, і по обидві сторони мешкають громадяни України, які потребують нашого захисту, тому їх безпека та дотримання норм гуманітарного права є нашим пріоритетом.

Пані Оснат Лубрані високо оцінила зусилля українських військових щодо захисту цивільного населення та подякувала Командувачу об’єднаних сил за створення умов миру, безпеки та захисту прав людини на території Донецької та Луганської областей, які контролюються урядом України.