Журналісти проекту "Поборемо корупцію разом" вирішили з'ясувати, за скільки ж грошей продаються чоловіки, яких в народі називають сепаратистами. За скільки можна "продати" Батьківщину та піти вбивати своїх братів?

Довго шукати інформацію не прийшлося. Вона є у вільному доступі усіх користувачів соціальних мереж. В одній з груп в соцмережі "Вконтакте" ми побачили оголошення з закликами вступити в лави добровольців ДНР, ЛНР та різноманітних "ополчений", задля визволення "Новоросії" та додаткового заробітку.

Організатори сепаратистських погромів у східних областях України "вербують" своїх прихильників додатковими матеріальними заохоченнями. Існують навіть відповідні сайти в мережі Інтернет, які закликають йти в наступ за Росію, аби вигнати загарбникій Київської Русі. Таких сайтів десятки, а то й сотні. До прикладу:

1. http://opolchenie.org.ua/vstupit-v-opolchenie

2. http://novorus.info/news/obshetvo/24886-zapisyvaytes-v-narodnoe-opolchenie-donbassa.html

3. http://forum.17marta.ru/index.php?topic=9851.0

4. http://malaya-russia.blogspot.com/2014/05/blog-post_20.html

5. http://topwar.ru/51644-mobilizaciya-dobrovolcev-v-narodnoe-opolchenie-donbassa.html

6. http://voicesevas.ru/news/yugo-vostok/740-vnimanie-telefony-dlja-zapisi-v-narodnoe.html

7. http://vk.com/polkdonbassa

8. http://interbrigada.org/zapishis-dobrovolcem/

9. http://iks2010.org/?p=64911

10. https://vk.com/topic-66907947_30012122

1

Так, при вступі в ополчення пропонується заробітна плата 150-200 доларів на добу. За штурм платять 500 доларів, за "постояти під будівлею" 500 грн. Тепер зрозуміло, чому найманці так настирно лізуть в Україну і скільки можна заробити, вбиваючи українців. 

Усі вони точно воюють не за ідею, адже для цих "зелених чоловічків" це прибутковий бізнес. Саме за кривавими грошима вони нищать наших хлопців, які боронять Україну. Розмір гонорару найманця залежить від багатьох факторів. "Залежно від того, який статус цього найманця, – чи командир, які операції проводив. Отримують 3-3,5 тисячі, 4 тисячі, до п'яти. Якщо виконують щось надзвичайне – може і до 10 тисяч", – діляться експерти.

Надбавкою до зарплати цілком може послужити викрадення українського силовика. За кожного вбитого українського вояка російські командири платять найманцям окрему доплату: за вбивство рядового 100 доларів, за офіцера — 1000 доларів.  Та найбільші гонорари та зарплати отримують ватажки. За свою криваву роботу вони отримують від східної держави десятки тисяч доларів. Усі умови ватажкам диктують ті, хто замовляє музику.
 
"Родина Януковичів. Це – головне джерело, яке контролює в першу чергу Слов'янськ", – каже донецький журналіст Олексій Мацука. На вкрадені в українців мільярди можна оплатити не одну війну.
 
Єдине питання, яке виникає, чому працівники СБУ та інших уповноважених інстанцій не закривають цей бізнес, принаймі в мережі Інтернет?