Наші статті
Подобається

Скільки партії «викинули» грошей на рекламу?

12/11/2014     Автор: Яна Романська
Скільки партії «викинули» грошей на рекламу?

Журналісти інтернет-видання «Lampa» за допомогою інформації від ЛігаБізнесІнформ провели дослідження скільки коштів витратили політики для своєї перемоги.

Під час виборів наше око тішили рекламні білборди, які випереджали один одного яскравістю, розміром, кількістю. Назвати кількість цих грошей великою, нічого не сказати, це просто колосальні та шалені цифри. Скільки ж людських життів можна було врятувати за ці гроші… Дехто з кандидатів полюбляв апелювати цими термінами, виміщаючи заклики щодо ігнорування витрату грошей на рекламу на якихось нових носіях реклами. Така гра слів, така політична гра.

Цього разу таке питання стало особливо гостро для всіх, адже у країні війна і на неї найбільше витрачає своїх сил та грошей саме пересічний громадянин.

Lampa презентувала іконографіку марнотратства політичної гри. Інформацію про кошти витрачені на телебаченні раніше опублікували на ЛігаБізнесІнформ.

 Блок Петра Порошенка

За інформацією ЛігаБізнесІнформ, Блок Петра Порошенко за виборчий період лише на телерекламу витратила 1 800 000 доларів. Реклама президентської партії і справді була дуже помітною як на телебаченні, так і на зовнішніх носіях. Стилістика така ж як і на президентських перегонах. Одна з особливостей кампанії – масовість, кількість носіїв. 

Радикальна партія Ляшка

Ця партія розпочала свою рекламу ще далеко до початку діяльності кампаній інших політичних сил. Радикальна Партія Олега Ляшка один з найактивніших рекламних гравців на цих виборах. Хто її фінансує ми можемо тільки здогадуватися. Журналісти Lampa  мають догадку: «Точнее все это знают, но прямо вспоминать о бывшем главе Администрации президента Януковича не прийнято».

За інформацією ЛігаБізнесІнформ кампанією Ляшко займається та ж людина, що і курирує штаб Опозиційного Блоку – Ігор Шувалов. На рекламу за 18 днів витрачено 600 000 доларів.

Опозиційний блок

На рекламу по телевізору, за підрахунками, за 18 днів партія-уламок витратила 1 500 000 доларів. Використовували вони і «приховану рекламу»: величезну кількість джинси, яку регулярно транслювали на телеканалах Інтер і Україна, в прайм-тайми.

Народний фронт

Знов ж таки за інформацією ЛігиБізнесІнформ Яценюк із своїми прибічниками за менше ніж три тижні витратили 3 300 000 доларів (це тільки реклама на телебаченні).

Батьківщина

Юлія Тимошенко зі своєю «молодою» командою також не пасе задніх: 2 300 000 доларів і тільки за перші 18 днів агітації.

Самопоміч

Партія мера Львова витратила в цей же період (18 днів) 400 000 доларів.

Сильна Україна

18 днів – 1 200 000 мільйонів доларів.

Якщо це все плюсувати скільки БТР-ів, теплих речей, зброї… список продовжити може кожен… могли б купити сьогоднішні депутати.