Україна очікує конкретних результатів від діяльності спецпредставниці Генсека ООН з питань дітей і збройних конфліктів Вірджинії Гамби, зокрема від її поїздки в Росію, де вона зустрічалася з уповноваженою з прав дітей Марією Львовою-Бєловою.

Про це розповів в ексклюзивному коментарі постійний представник України при ООН Сергій Кислиця.

«Ми очікуємо побачити конкретні результати від турне спецпредставниці, а саме: що РФ припинить злочини проти українських дітей та конструктивно сприятиме поверненню депортованих дітей в Україну», – зазначив він.

За його словами, захист дітей в умовах збройних конфліктів – одне з провідних питань діяльності ООН, зокрема Ради Безпеки, з цією метою було започатковано мандат спеціального представника Генерального секретаря.

Кислиця розповів, що ця посада з відповідними повноваженнями була запроваджена 1996 року, коли дітей було визначено основними жертвами збройних конфліктів.

13 резолюцій Радбезу вимагають від системи ООН, зокрема спецпредставника Генерального секретаря ООН, збирати та перевіряти інформацію про постраждалих дітей, використовувати її у щорічній доповіді Генсека, називати сторони конфлікту, які вчиняють грубі порушення щодо дітей, вести з цими сторонами діалог з метою розробки планів дій для припинення порушень та запобігання їм.

За словами Кислиці, Рада Безпеки визначила шість грубих порушень щодо дітей під час збройного конфлікту, які є підставою для включення до доповіді спецпредставника. Це – вербування й використання дітей, убивство та каліцтво, насильство, напади на школи й лікарні, викрадення дітей, відмова в гуманітарному доступі.

Гамба відвідала Україну на початку травня, де мала низку зустрічей з українськими високопосадовцями, сказав постпред.