Правового рішення ситуації з Конституційним судом немає, тільки політико-правове. Про це заявив нардеп з фракції “Слуга народу”, представник президента в КСУ Федір Веніславський в ефірі каналу “Україна 24”.

“У даній ситуації суто правовий вихід складно знайти. Повинно бути політико-правове рішення. Саме таке рішення за рекомендацією РНБО і запропонував президент як законопроєкт, який внесений в ВР. Я вважаю, що КСУ, який прийняв це рішення в умовах реального конфлікту інтересів, фактично перекреслив свою власну легітимність, і даний склад КСУ навряд чи може адекватно реагувати на оцінку тих законів, які ініційовані на перевірку на предмет конституційності”, — сказав він.

Веніславський пояснив, чому не можна проголосувати зміни до антикорупційного законодавства, виходячи з рішення КСУ.

“Це неможливо зробити з однієї простої причини — тому що рішення КСУ 13-Р фізично абсолютно не мотивоване, тому будь-яке рішення парламенту про відновлення антикорупційного законодавства спричинить ті ж самі наслідки. КСУ, за зверненням будь-якого суб’єкта, виходячи зі своєї правової позиції, визнає їх неконституційними.

КСУ сам себе створив умови, при яких будь-яке інше законодавче врегулювання може бути визнано неконституційним, тому що юридичної аргументації та мотивуючої частини КСУ, яка спричинила б відповідну резолютивну частину, немає”, — сказав він.

Нагадаємо, Конституційний суд 27 жовтня визнав неконституційними окремі положення антикорупційного законодавства. Рішення КС означає скасування електронного декларування, скасування повноважень Національного агентства з питань запобігання корупції на повну перевірку і моніторинг способу життя, декриміналізацію недостовірного декларування.

У відповідь президент Володимир Зеленський зібрав термінове засідання РНБО, а пізніше подав до Верховної Ради законопроєкт, яким пропонує припинити повноваження суддів Конституційного суду і скасувати відповідні зміни в закон “Про запобігання корупції”.