Українцям повернуть абонентську плату на газ, через яку можуть перерахувати тарифи на опалення

Як відомо, шостий Апеляційний суд прийняв рішення скасувати деякі постанови Нацкомісії з комунальних послуг та енергетики (НКРЄКП). Йдеться про 494-у постанову регулятора.

Відповідний документ був затверджений в 2017 році з метою скасування абонентської плати на газ.  їла в тому, що за вже прийнятим законом “Про ринок газу” тариф повинен складатися з двох складових, одна з яких – плата за потужність і розподіл. 

Розмір абонентської плати був прив’язаний до потужності лічильника. І за першим варіантом методики виходило, що частина сімей буде переплачувати. Так, більше половини українців користуються газом тільки для приготування їжі, а потужність плити, в середньому, становить приблизно 1,2 куб. м на годину. 

Водночас пропускна спроможність лічильника 2,5 куб. (G 1,6). Тобто, споживаючи 1,2 куб. м за старою методикою довелося б платити як за 2,5 куб. м.

В новому варіанті, усім українським споживачам, хто користується тільки плитою, запропонували вважати абонплату за 1,2 куб. м. Для прикладу, у Києві зі старою методикою абонплата склала б 29,3 грн, а за новою – 34,3 грн.

Після рішення Апеляційного суду НКРЄКП розіслала листи операторам з проханням вказати потужність, щоб провести перерахунок.