Кількість аптек в Україні може різко скоротиться, а ліки продаватимуть лише за рецептом. Зокрема, це випливає з проекту правок до Закону "Про лікарські засоби", який нардепи зареєстрували у Верховній Раді.

Відповідно до запропонованих норм, ліки дозволять продавати тільки в аптеках і аптечних пунктах, які можна буде відкривати не ближче півкілометра один від одного.

Також в разі прийняття закону скасують аптечні мережі: окремим підприємцям дозволять тримати одну єдину аптеку, а компаніям – не більше чотирьох і лише в рамках однієї області.

Популярне: Скандальний ролик Порошенка: Приходько затримали по дорозі на суд

Всього вісім аптек дадуть відкрити фірмам тільки в тому випадку, якщо вони займаються виробництвом ліків. При цьому засновників у фірми-аптеки повинно бути не менше трьох, і у них не повинно бути інших аптек.

Якщо ж підприємець захоче відкрити свою аптеку, він повинен мати освіту магістра за спеціальністю "Фармація", а продавати таблетки можна буде тільки дипломованим провізорам.

Самі автори документа вважають, що сьогодні аптечні мережі підвищують ціни на ліки, користуючись своїм домінуючим становищем на ринку.

Співавтор законопроекту, нардеп Олег Мусій, заявляє, що закон повинен захистити і вітчизняних виробників медпрепаратів – тільки виробник зможе тримати більше аптек, ніж у інших.

"У свою чергу наші пацієнти отримають можливість купувати більш доступні українські ліки і не менш якісні – адже майже всі українські виробники мають сертифікати, що відповідають європейським нормам", – розповів нардеп.

Він додав, що в закон можуть додати і норму, яка зробить обов'язковим відпустку більшості ліків за рецептом лікаря.

"Це викорінить самолікування, часто шкодить здоров'ю українців", – говорить Мусій.