На проведеному в четвер, 14 січня, засіданні комітет Верховної Ради з питань правової політики прийняв рішення рекомендувати парламенту прийняти в цілому законопроект №1017 про зменшення конституційного складу Ради (з 450 до 300) через зміну Основного закону і закріплення в ньому пропорційної виборчої системи.

У свою чергу народний депутат від партії “Голос” Ярослав Юрчишин в ефірі телеканалу Obozrevatel TV заявив про те, що в законопроекті є небезпечна новація, через яку вибори в країні нібито можуть стати “середньовічними”.

“Ми могли б підтримати скорочення кількості депутатів, якби законопроект №1017 не містив однієї дуже небезпечної новації. Нею пропонується прибрати зі статті 76 Конституції те, що вибори в парламент проходять на основі відкритого загального рівного прямого персонального голосування”, – сказав нардеп.

“Пропонується, щоб парламент обирався невідомо як”, – заявив він.

За його словами, в разі порушення принципів прямого, таємного і рівного голосування вибори в Україні можуть перетворитися в “середньовічні”.

Зокрема, непряме голосування означає, що партія, яка здобуде перемогу на виборах, буде самостійно визначати, хто саме з її членів стане народним депутатом.

“Це називається “непряме голосування” – коли ви голосуєте не за кандидата, а за того, хто фактично формуватиме склад Верховної Ради”, – пояснив Юрчишин.

Нардеп припустив, що нерівне голосування може виглядати так: “Ми з вами платимо різну кількість податків. І той, хто платить більше, має право голосувати, а той, хто менше або не платить податків, тому що пенсіонер або соціально незабезпечений, не має права голосувати. Таке було в Середньовіччі “.

“Чому” слуги “хочуть забрати це? У мене єдине пояснення: хочуть якось міняти систему, можливо, впроваджувати електронне голосування, хоча навіть в електронному голосуванні можна забезпечити секретність”, – припустив Юрчишин.

Разом з тим він додав, що наявна кількість нардепів з урахуванням кількості населення України відповідає європейським показникам.

“Тільки в Німеччині депутат представляє більше виборців, ніж в Україні. У всіх європейських країнах приблизна норма представництва – 50-100 тисяч. В Україні зараз один депутат представляє близько 93 тисяч виборців”.