У Львівській області в ніч на 6 листопада поліція спільно зі співробітниками військкомату міста Жовква провела облаву в місцевому монастирі Пречистого Серця Ісусового УГКЦ. Правоохоронці шукали молодих людей, які ухиляються від служби в армії, передає Корупція.Інфо

Популярне: “Вона точно стане героїнею книги”: померла відома українка

Очевидці стверджують, що працівники військового комісаріату прибули на територію монастиря на декількох авто у супроводі машин поліції. Вони оточили територію монастиря, перекривши виходи, щоб не дати потенційним порушникам втекти, повідомляє сайт "Новини Жовківщини і Яворівщини онлайн".

"Інцидент стався близько 11:00, після вечірньої молитви. Частина послушників готувалася до сну, ще троє-четверо братів робили приготування до ранкової служби. Все було дуже несподівано, увірвалися люди в формі, в масках, із бронею, вивели сонних хлопців із келій і зажадали у них метрики… Слава Господу Богу, нікого з наших братів не забрали до відділку або комісаріату, а обмежилися лише врученням повістки. І в цьому ми бачимо велике Боже Провидіння", – розповів монах Августин Лойко.

Як повідомляють очевидці, старших ієромонахів і керівний склад монастиря відпустили, а майбутнім монахам призовного віку, які не змогли пояснити свою відсутність на зборах у військкоматі або в військових частинах, вручили повістки.

У Збройних Силах України підтвердили факт рейду на монастир. На думку військових, такі дії – вимога часу.

"Зараз проходить призов і багато добровільно прийшли і виконують свій обов'язок, а іншим треба дати для цього стимул. Тому, щоб вчасно провести заходи, організовуються такі випадки для вручення повісток. Законодавством це, на жаль, не дуже врегульовано. Але можу сказати, що нікому наручники не одягали, нікого не лякали", – заявив представник Жовківської військової комендатури ЗСУ Микола Оліяр.

Голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка також задекларував рішучість щодо виявлення "ухильників". На його думку, військові і поліція повинні проводити такі акції, але їх треба робити публічними, максимально висвітлювати і залучати до участі в рейдах журналістів.