Європейський Союз розглядає можливість скасування всіх тарифів і квот, що залишилися, на український експорт, щоб підтримати економіку країни під час війни. Оголосити про цей намір можуть уже цього тижня.

Про це пише Bloomberg із посиланням на джерела.

Очікується, що пропозиція включатиме тимчасове скасування існуючих тарифів і квот на сталь, промислові товари та сільськогосподарську продукцію, які нині не підпадають під дію торгової угоди ЄС з Україною.

Відповідно до угоди про вільну торгівлю між Україною і ЄС деякі тарифи та квоти на деякі категорії товарів мають бути поступово скасовані або виключені з угоди. Наразі ЄС пропонує тимчасово зняти ці обмеження.

Однак, перш ніж ініціатива набуде чинності, вона повинна бути узгоджена з усіма 27 державами-членами та Європейським парламентом.

За словами одного з джерел, запропонована торговельна угода може стати частиною зусиль блоку щодо підтримки економіки України під час війни та після неї.

Зазначимо, ЄС є найбільшим торговим партнером України, на частку якого у 2019 році припадало понад 40% її торгівлі.

За даними Світового банку, економіка України скоротиться більш ніж на 40% через війну, при цьому торгові потоки особливо постраждали через те, що Росія заблокувала порти країни.

Запропоновані торгові домовленості є частиною зусиль ЄС щодо підтримки економіки України під час війни та після неї.

Нагадаємо, Велика Британія скасувала всі мита та обмеження на український експорт згідно угоди про вільну торгівлю, яка мала повноцінно запрацювати для України аж з наступного року. Про це повідомила прес-служба британського уряду.

Відтепер будуть скасовані всі тарифи та квоти, які охоплюються торговельною угодою між Британією та Україною, тобто передусім аграрну та промислову продукцію.

Такий крок надасть Україні економічну підтримку у скрутний час.

Повідомляється, що таке рішення було ухвалене у відповідь на пряме звернення українського уряду щодо лібералізації тарифів.

«Зняття мит на ключові українські експортні товари, включаючи ячмінь, мед, консервовані помідори та птицю, допоможе українському бізнесу та виробникам, коли вони цього найбільше потребують», – повідомив Департамент міжнародної торгівлі Британії.

Також Велика Британія оголосила про заборону на експорт товарів і технологій, які країна-агресор може використовувати для «придушення героїчного народу України». Серед таких товарів – обладнання для перехоплення та моніторингу.

«Це закриє будь-які існуючі лазівки для того, щоб Росія не купувала ці товари у Британії», – додали у відомстві.

До слова, Прем’єр-міністр Британії Борис Джонсон зазначив, що Британія не заперечує, якщо Україна застосувала би надану їй зброю проти цілей на території РФ. Про це повідомляє BBC.

В інтерв’ю Talk TV Джонсона запитали, що він думає з приводу того, якби Україна застосувала надану Британією зброї проти цілей на території РФ, як наприклад нафтобази.

Джонсон підкреслив, що Британія і союзники не хочуть, щоб війна вийшла за межі України.

“Проте українці – як вже сказав міністр Хіппі – мають право захищатися. І їх атакують з території Росії… Тож вони мають право захищати себе”, – сказав він.