У зв’язку з поширенням коронавірусу в Україні мер Одеси Геннадій Труханов вирішив наслідувати приклад свого львівського колеги Андрія Садового і розпорядився з 16 березня припинити роботу всіх об’єктів загального користування, крім продуктових магазинів і аптек.

Про це йдеться в його розпорядженні на офіційному сайті міста.

«З метою запобігання поширенню захворюваності на гострі респіраторні інфекції, викликані коронавірусом COVID-19 Одеський міський голова підписав розпорядження № 218 від 15.03.2020 р« Про тимчасове призупинення роботи об’єктів загального користування, розташованих в Одесі, з метою попередження розповсюдження захворюваності на гостру респіраторну інфекцією, викликану коронавірусом COVID-19 », – сказано в повідомленні.

Так, згідно з цим розпорядженням, влада Одеси має намір з 16 березня з 00.00 тимчасово зупинити роботу об’єктів загального користування, в яких можуть знаходитися більше 10 осіб.

В першу чергу це торкнеться:

кінотеатрів, театрів, музеїв, галерей, бібліотек та інших культурних і розважальних закладів;
дитячих розважальних центрів і клубів, майданчиків, в тому числі спортивних;
фітнес-клубів, тренажерних залів, басейнів, спортивних майданчиків і стадіонів;
зоопарків, водних парків, парків атракціонів;
всіх магазинів, крім продуктових і аптек;
торгово-розважальних центрів;
будівельних ринків і інших (крім продуктових)
ресторанів, закладів громадського харчування, в тому числі в готелях, барів, клубів, кафе, дискотек, пабів.

Нагадаємо, 11 березня уряд України затвердив заходи, які необхідно прийняти через загрозу епідемії коронавіірусної нфекції в Україні та для недопущення поширення COVID-19. Зокрема, запропоновано введення обмежень на проведення масових заходів, в яких запланована участь 200 і більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Також заплановано введення карантину в навчальних закладах строком на три тижні.

На даний момент в Україні вже підтверджено 3 випадки коронавірусу. Серед них один летальний.