На днях вийшло розслідування “Центру дослідження корупції та організованої злочинності” (OCCRP). Авторитетне міжнародне об’єднання журналістів-розслідувачів розповіло про офшорні махінації п’ятого президента України Петра Порошенка. Цей матеріал вкотре змусив констатувати, що економіка України так і залишається у тіні, а до політики йдуть здебільшого для захисту власних бізнесових інтересів.

В слід за Порошенко в ЗМІ оприлюднили справу з офшорами і Леді Ю.

Крім офшорної співпраці з Павлом Лазаренком у далекі 90-і роки минулого століття Юлії Володимирівні та її оточенню довелося спростовувати й інші факти та спроби недооподаткування.

У 2019 році Center for Responsive Politics розкрив схему ветеранки української політики та з’ясував, що вона за допомогою офшорної компанії сплачувала послуги американських лобістів.

Також про махінації Тимошенко детально написала Тетяна Коизрєва з “Української правди”. За даними розслідування, компанія-бульбашка Aveiro LP з офісом у Північній Ірландії є прикриттям для Тимошенко та її партії “Батьківщина” для виходу на лобістів і політиків з США.

В ЗМІ зазначають, що це не є корупцією в чистому вигляді, але таким чином Тимошенко і ко приховують мільйонні представницькі витрати в США. Уявіть, щоб сказав типовий виборець Тимошенко, якби дізнався про таке? Інша справа, звідки ці гроші взялись, але це питання поки ніхто не бажає ставити.