Перший заступник генерального прокурора Віталій Касько подав у відставку, а тимчасово виконуючим обов’язки генпрокурора Руслан Рябошапка призначив Віктора Чумака.

Про це повідомляє джерело ZN.UA в Офісі генпрокурора в п’ятницю, 6 березня.

Напередодні на позачерговому засіданні Рада дала згоду на звільнення Руслана Рябошапки з посади генерального прокурора. “За” проголосували 263 народних депутата.

Нагадаємо, представники фракції “Слуга Народу”, а також інші фракції і групи, в тому числі ОПЗЖ в повному складі, 3 березня зібрали необхідні для відставки Рябошапки підписи. Незабаром був зареєстрований законопроект про висловлення недовіри голові Офісу генпрокурора. Профільний комітет рекомендував постанову до розгляду в залі Ради.

Відставку Рябошапки пов’язують з непідписанням підозр Порошенку. За даними ЗМІ, дії Рябошапки дійсно викликали невдоволення президента Зеленського і остаточно спонукали останнього ініціювати заміну генпрокурора.

Раніше в якості альтернативи Рябошапки розглядалася кандидатура заступника глави комітету з питань правоохоронної діяльності Сергія Іонушаса.