Чинний президент купив статуетку слона, будучи міністром в уряді Азарова. Обійшлася вона йому тоді значно дешевше – 338,5 тис. доларів.

Президент України Петро Порошенко не вніс у декларацію скульптуру Сальвадора Далі, яка нині оцінюється в 100 млн гривень.

Про це повідомив на своєму сайті журналіст Олександр Дубінський.

Йдеться, за його словами, про статуетку Далі, яка має назву Éléphant Dalinien ou éléphant spatial ("Космічний слон"). Її, як стверджує журналіст, Порошенко придбав у 2012 році, будучи міністром економічного розвитку і торгівлі за президентства Віктора Януковича.

Популярне: “Я – готовий”: Вакарчук зробив гучну заяву про президентство

Всього у світі 8 таких статуеток, які були створені скульптором у 1980 році. Нещодавно один із "слонів" був виставлений у Канаді на тимчасовій виставці. Скульптуру оцінили в 3,6 млн доларів – 100 млн гривень.

За даними Дубінського, президент придбав свого "Космічного слона" 3 травня 2012 року за 338,5 тис. доларів. Рахунок від Sotheby's було виставлено безпосередньо на ім’я Порошенка. На підтвердження цього журналіст опублікував документи.

Оплату за статуетку, зауважив журналіст, повинен був здійснити сам Порошенко.

"Що означає – у міністра економічного розвитку для оплати цієї покупки була або індивідуальна валютна ліцензія Нацбанку. Або Порошенко оплачував покупку зі свого офшорного рахунку, про який нічого не відомо. І що також непогано було б з’ясувати НАБУ", – наголосив Дубінський.

Аби отримати коментар щодо купівлі Порошенком "Космічного слона", джерела коштів для його придбання, метод оплати й суму сплачених податків і зборів під час перетину кордону, журналіст звернувся до Державної фіскальної служби (ДФС) та Адміністрації президента (АП). Відповіді від АП Дубінський поки що не отримав.

Раніше Дубінський заявляв про дерибан контрабанди чинною владою.

Оскільки термін Петра Порошенка на президентському посту почав наближатися до завершення, нині його намагаються усунути від контрабандних потоків.

«Пани Гройсман, до нього – Яценюк і Порошенко як Президент чотири роки питанням контрабанди не займалися так активно, як почали займатися за рік до президентських виборів. Чому? Напевно, тому що «потоки» були «устаканені», і кожен, хто мав доступ до розмитнення, мав свою вигоду з цієї справи. Як тільки термін пана Порошенка почав наближатися до завершення, а соціологія почала показувати це завершення не в другому президентському терміні, а десь на задвірках історії, відбулася дуже проста ситуація. Залишається рік дерибану потоків, відповідно, потрібно цей рік провести з максимальною користю для себе», – зазначив журналіст.