Уже найближчим часом – протягом цього року – РФ повністю припинить військовий конфлікт у Донецькій та Луганській областях та покине окуповані території, передає Корупція.Інфо

Популярне: З дому краще не виходити! Синоптики розповіли про ПЕКЕЛЬНУ спеку, а потім таке….Насувається щось страшне!

Про це заявив радник міністра тимчасово окупованих територій Юрій Гримчак.

"З точки зору військової агресії, я думаю, що вона (війна – ред.) швидко закінчиться, десь там протягом року, а як гібридна, триватиме ще багато років. Ми нікуди не дінемо свого сусіда – Росію. Треба розуміти, що в тому чи іншому вигляді, швидше за все, вже не військовими засобами, але буде війна", – зазначив Гримчак.

Як відомо, раніше Гримчак зазначив, що поліцейська операція на Донбасі малоймовірна і потягне за собою величезну кількість жертв.

"Ми звільнимо ці території незабаром після того, як звідти підуть російські війська і ми будемо розуміти, що наші дії не викличуть удару від російських військ", – сказав Гримчак, зазначивши, що за 25 років Україна мало уваги приділяла Донбасу.

Крім цього, він повідомив, що у багатьох шахтах на території окремих районів Донецької та Луганської областей, тимчасово непідконтрольних Україні, зупинений водовідлив, що може привести до погіршення екологічної ситуації.

"Фактично всі підприємства зупинилися. Були заяви, що вони спробують «реанімувати» металургійне виробництво, але підтвердження немає. Єдине, що ми точно маємо, — у багатьох шахтах зупинений водовідлив, що може привести до погіршення екологічної ситуації", — зазначив він.

Також заступник міністра заявив, що згідно з опублікованими росіянами дослідженням, рівень солі у воді на території ОРДЛО (як і в деяких районах Російської Федерації) перевищений у 8 разів.

"Десь 80 джерел питної води на сьогодні на неконтрольованій території вже не придатні до використання", — сказав він.