Головнокомандувач Збройних Сил України Валерій Залужний розповів про бійців, які на передовій проходять крізь пекло. У надскладних умовах українські військовослужбовці захищають свою країну від росії.

Про це Валерій Залужний розповів під час форуму “Захисники. Перекличка. Там де ми, там Україна”.

“Цей запах неможливо сплутати ні з чим. Він постійно поруч. Присмак крові, який не зникає. Навіть якщо намагатися заглушити його чимось іншим – він не зникає. Це присмак гірких сліз – він не зникає”,– сказав головнокомандувач ЗСУ. 

Як заявив Залужний, на сьогодні це постійне пекло. І єдиний відпочинок, за словами Залужного, – “це зміна одного пекла на інше”. 

“І в цей період між зміною локацій виконання бойових завдань і є відпочинок. І ці люди, дай Боже, скоро повернуться. Звісно, з перемогою”, – зазначив він. 

Залужний підкреслив, що військовослужбовців, які стримують ворога, дуже багато й вони всі різні. Однак їх об’єднує одна важлива справа – захист України. 

“Їх дуже багато, вони різні, але всі разом заради дітей, жінок, батьків роблять одну надважливу справу – захищають нашу країну в тих умовах, про які я казав. Вони повернуться, стануть ветеранами зі своїми проблемами та запитами та зі своїм горем, 
– розповів головнокомандувач. 

Залужний додав, що військовослужбовців, які повернуться з війни, потрібно буде підтримувати. 

“Це буде зовсім інша нація та люди, які будуть знати ціну свободи й незалежності”, – резюмував він. 

Про підтримку військовослужбовців після повернення з війни говорив і президент України Володимир Зеленський. Він заявив, що держава має зробити ветеранську політику пріоритетом своєї діяльності, адже повага до наших захисників має відчуватися на всіх рівнях суспільного життя.   Глава держави наголосив, що кожен ветеран має відчувати вдячність українців за свій подвиг. Він окреслив складові, які мають лягти в основу державної політики. 

«Ветеранська політика – це пріоритетний і самостійний напрямок державної політики. Не додаток до чогось, не за залишковим принципом, а пріоритетний і самостійний», – наголосив Президент. 

На його переконання, всі деталі державної політики щодо ветеранів мають визначатись у взаємодії з ветеранською спільнотою. 

«Ветерани мають не просто знати, що для них і про них робиться, а потрібно, щоб вони брали участь у розробці конкретних рішень. Щоб не чиновник вирішував, а ветеран», – сказав Володимир Зеленський. 

Президент зазначив, що держава та бізнес мають зробити все можливе, аби українські ветерани не втрачали відчуття, що вони потрібні державі та суспільству, і мали перспективу. 

«Передусім це означає продуману систему підтримки ветеранів при переході від військового до цивільного життя. Ніхто з ветеранської спільноти не має залишитися наодинці з труднощами, хоч би якими вони були», – наголосив він. 

За словами Володимира Зеленського, ветерани повинні отримувати необхідну допомогу у здобутті освіти, працевлаштуванні та започаткуванні власного бізнесу. 

«Має бути честю для кожного роботодавця в Україні, щоб серед його працівників були ветерани війни за незалежність України», – сказав Президент. 

Глава держави зауважив, що ці принципи мають сповідувати не лише представники влади, а й усі українці. 

«Всі елементи ветеранської політики потребують сучасної законодавчої основи, чіткої координації органів державної влади та місцевого самоврядування, усвідомлення бізнесом і громадськістю своєї частини відповідальності в цій сфері», – переконаний Володимир Зеленський.

Тож наразі держава активно працює над відповідними програмами, а після перемоги та припинення активної фази війни посилить свою політику. А наразі попри всі складнощі, ЗСУ та інші підрозділи українських військ мужньо стримують оборону та поступово виганяють окупанта з українських територій.