Україна робить впевнені кроки на шляху до євроінтеграції. Керівництво країни має чіткі вказівки від ЄС, від виконання яких залежить можливість вступу.
Про це розповів політтехнолог Борис Тизенгаузен. Він переконаний, що статус кандидата на вступ до Євросоюзу Україна отримала завдяки своїй роботі, а не через початок повномасштабного російського вторгнення.
Відповідно до нещодавно проведеного дослідження 50% українців переконані, що війна, яку розпочала Росія проти України сприяла рішенню надати нашій країні статус кандидата на вступ до ЄС.
На думку політтехнолога, якби війна не розпочалася у 2022 році, цей процес повністю залежав би від дій України. Євросоюз дав чіткі вказівки, що саме Україна має виконати і щодо корупційного питання, і в судовій реформі.
Якби ми так і далі продовжували однією лівою ногою боротися з корупцією, звичайно, що ніякого статусу ми б не мали,
– додав Тизенгаузен.
Тизенгаузен не згодний з тим, що кандидатство України до ЄС – це втішний крок, і справа не в становищі України.
Політолог переконаний, що Україна буде в Європейському Союзі, після перемоги над Росією. Євросоюз вже почав давати важку техніку для українського наступу.
Після війни Україна буде не просто бажаним гостем в Європейському Союзі, Україна зможе багато змінити і додати в теперішній механізм, який не зовсім працює в ЄС,
– зауважив мовець.
3 лютого 2023 року в Києві пройде саміт Україна — ЄС. Однак важливих рішеннь Тизенгаузен більше очікує від майбутнього засідання у форматі “Рамштайн”.
“Зрозуміло, що самітом Україна — ЄС ми задекларували на шлях, куди зараз їдемо. Нам сказали, що для цього необхідно зробити, ми почуємо багато різних слів підтримки. Але мені більше подобається, коли зустрічаються міністри оборони і там виходять більш вагомі результати”, – заявив Тизенгаузен.
Додамо, президент України Володимир Зеленський провів у вівторок телефонну розмову із президентом Європейської ради Шарлем Мішелем.
“Під час телефонної розмови з президентом Європейської ради Шарлем Мішелем поінформував про ситуацію на полі бою та нагальні потреби України в озброєнні. Домовилися про спільні зусилля для реалізації формули миру. Обговорили очікування від майбутнього саміту “Україна – ЄС”, – написав Зеленський у твіттері.
Днем раніше постійний представник Швеції при Європейському Союзі Ларс Даніельссон підтвердив проведення саміту “Україна-ЄС” у Києві. Він відбудеться 3 лютого.
Варто зазначити, що українці бачать свою країну в ЄС у найближчій перспективі. Більшість громадян впевнені, що Україна стане членом ЄС через кілька років, про це свідчать дані опитування “Нова Європа”.
За даними опитування, 55% українців вірять, що це станеться у найближчі 1 -5 років. Ще 27% не називають конкретних цифр, оптимістично обираючи опцію “щойно закінчиться війна”. Лише 6% громадян вважають, що Україна вступить в ЄС у наступні 10 років.
Крім того, українці оптимістичні щодо подальшого руху України до членства в ЄС попри війну – 62% респондентів вірять, що Україна зможе розпочати переговори про вступ до ЄС ще до завершення війни. Не вірить у таку можливість 20% респондентів.
Нагадаємо, за даними опитування фонду “Демократичні ініціативи” та Центру Разумкова, у грудні 2022 року рекордна частка українців підтримує вступ України до Європейського Союзу – 79%.