Керівник Луганської ОВЦА Сергій Гайдай запевнив, що найближчим часом будуть гарні новини з Луганщини.

Про це він заявив в інтерв’ю одному з телеканалів.

За його словами, наразі звільнено 12 населених пунктів. Зараз ЗСУ мають певні успіху в напрямку Кремінної та Сватово. Але погода заважає просуватися далі. Через 2 тижні, коли будуть морози, це дозволить техніці рухатися вперед.

«Дуже сподіваюся, що найближчим часом вже від ЗСУ ми почуємо гарні новини з приводу деокупації Кремінної та Сватового. І далі вже будемо рухатися вперед, звільняючи всю територію Луганщини, не дивлячись ні на які примарні фантазії деяких представників політичних і інших верств населення. Ми звільнимо всю Луганську область до кордонів з рф», – запевнив Сергій Гайдай.

Він сподівається, що до Нового року будуть деокуповані вже великі населені пункти. Такі, як Кремінна та Сватово.

Під Бахмутом проти українських військ переважно воюють найманці приватної військової компанії Вагнера та російські мобілізовані. Вагнерівців змушують йти в атаки під страхом смертної кари, а мобілізовані не мають підготовки для того, щоб вести бойові дії або просто вижити. Про це повідомив речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий в ефірі телемарафону.

На Донбасі російські війська зазнають великих втрат, розповів речник ЗСУ.

За його словами, вагнерівці, які атакують на Бахмутському напрямку, отримали наказ, що відступати вони можуть лише у випадку, якщо їх поранено.

“Всі інші варіанти караються смертю. І ви бачили всі ці жахливі ролики, як їх залякують… Тому у них немає іншого виходу (і ззаду стоять ці заградзагони) – тільки йти вперед бездумно і гинути”, – сказав Череватий.

Говорячи про мобілізованих росіян, речник ЗСУ зазначив, що вони не мають професійного досвіду.

“Вони не знають, як укритися від артобстрілів, як правильно викопати собі траншею, чи окремий окоп. Вони не знають, як використовувати місцевість для свого захисту. Вони часто демаскують свої позиції тим, що розпалюють вогнища там, де не дозволено, курять в окопах … Не знають, як правильно використовувати зброю. Не знають, як діяти у складі підрозділу. Відповідно, все це суттєво знижує їхні шанси вижити”, – розповів Череватий.

Бахмут може видихнути. Не зовсім, звичайно, але все ж таки… Фіксується зменшення підрозділів приватної військової компанії “Вагнер” у районі Бахмута, – пише військово-політичний оглядач групи «Інформаційний опір» Олександр Коваленко у телеграмі.

Натомість дедалі більше вимальовується відновлених з допомогою частково мобілізованих підрозділів Збройних Сил Російської Федерації.

Якщо раніше за Бахмут йшли на м’ясо мобики та зеки, то тепер у м’ясорубку підуть чмобики.

Звичайно, стежимо за ситуацією дуже уважно, але таке рокіровка говорить багато про що.

“Нагадаю, що Пригожин нещодавно звертався до Міністерства оборони РФ з проханням надати йому чмобиків для компенсації втрат ПВК. Зеків не вистачало для повноцінного відновлення”, – пише Коваленко.

Тоді йому на Фрунзенській набережній відмовили, надіславши у напрямку Луб’янки. Тепер і взагалі можуть відібрати бахмутську локацію. Тобто конфронтація наростає при тому, що Пригожин явно просто так не віддасть Кужугету Бахмут. Інтрига!

До слова, влада РФ очікує, що до весни втрати у війні в Україні складуть близько 100 тисяч осіб, більша частина з яких буде з мобілізованих.

Окупанти планують взимку стабілізувати фронт, щоб навесні знову продовжити, повідомляють “Важливі історії” з посиланням на два джерела — одне близьке до ФСБ і одне близьке до Генштабу.

Керівництво Росії не лякають великі втрати.

“До весни наступного року втрати вбитими і пораненими можуть скласти близько 100 тисяч. Але це нікого не лякає: їх замінять строковиками”, — заявило джерело.