Посол Сполучених Штатів при Організації з безпеки і співробітництва в Європі підтвердив, що Вашингтон погодиться з ідеєю партнерів передати Україні винищувачі F-16 
 Про це Майкл Карпентер розповів у інтерв’ю Delfi. 

“Ми вже давно дотримуємося думки, що те, що постачають наші союзники – це їхня справа. І ми підтримуємо незліченні внески, які наші союзники зробили для України… І тому я очікую, що в США буде широка підтримка наших союзників, які продовжуватимуть нарощувати свій внесок”, – сказав він. 

На запитання, чи стосується твердження вище винищувачів F-16, посол відповів ствердно. 

Зазначимо, що раніше член комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський згадував, що Нідерланди вже готові розглянути передачу Україні винищувачів F-16. І за їх наявності Збройні сили України могли успішно протистояти в повітряному просторі країні-агресору РФ. 

“Це найближча перспектива, але над цією перспективою, її реалізацією та втіленням у практику ми продовжуємо вести роботу на всіх рівнях. Я думаю, що наступний крок після того, як ми проб’ємо цю стіну і отримаємо на озброєння України танки, буде саме винищувальна штурмова авіація західних зразків, яка багато в чому перевершує російські Військово-повітряні сили”, — акцентував Федір Веніславський.