Новини з Кремінної останніми днями не вщухають

Ще складно прогнозувати, коли її вдасться звільнити, але вже є низка сигналів, які свідчать, що скоро це відбудеться.

Про це розповів глава Луганської ОВА Сергій Гайдай. Він зауважив, що військове керівництво окупантів уже перебралося з Кремінної до сусідніх населених пунктів. Але і це ще не все.

За словами Гайдая, з Кремінної виїхали до Росії медики та ремонтні бригади, які, власне, приїжджали з країни-агресорки. Тож свої роботи вони згорнули. Коли колаборантів місцеве населення запитувало, чи буде відновлення робіт, то отримувало лаконічну відповідь. Мовляв, скоро у місто прийдуть ЗСУ і все доремонтують.

Що впливає на звільнення Луганщини

Як зазначив глава ОВА, на це впливає ландшафт області. У ній не так уже й багато великих міст. Та й ті, ледь не повністю зруйновані. До прикладу, той же Сєвєродонецьк. Він уже не може бути великою оборонною базою для ворога. Тож щойно вдасться вибити ворога з тих же Сєвєродонецька, Лисичанська та Рубіжного, далі піде відносно сільська місцевість, в якій “довго триматися” ворогові не вдасться.

Тут, за словами Гайдая, є кілька варіантів. Мовиться про просування до Старобільська. Він став головним логістичним центром Луганщини. Або ж рухатися до Бахмута, щоб допомогти іншим підрозділам утримувати місто. Також йти на Рубіжне та Сєвєродонецьк. Це рішення може “розколоти” угруповання ворога на цьому напрямку.

Додамо, що Бахмут став символом відсічі російським військам, але для РФ попри колосальні втрати його захоплення залишається важливим з низки причин.

Про це в одному з етерів розповів керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.

На його думку, основна причина запеклих боїв за Бахмут полягає в тому, що таким чином російська окупаційна армія не дає можливості українським Збройним силам концентрувати свої війська на інших напрямках для продовження контрнаступальних дій.

“Друга причина — це те, що населений пункт уже став символом такої відсічі українських військ… Там є серйозні амбіції у керівника ПВК “Вагнер” Пригожина та інших товаришів. І вони хочуть уже, не рахуючись із втратами, досягти цих цілей і все-таки захопити Бахмут. Це дуже важлива була б для них символічна перемога… І з погляду, скажімо, подальшого просування, подальших шансів із захоплення української території, з погляду впливу самого Бахмута на можливості просування російських військ — тільки на третє місце я б це поставив”, — сказав Мусієнко.

Він зазначив, що зараз російська окупаційна армія проводить перекидання важкого озброєння, зокрема й застарілих танків, на Запорізький напрямок у район Бердянська.

“Це свідчить про те, що в противника немає впевненості в тому, що вони зможуть стримувати й утримувати українські сили в районі Бахмута, і виконувати завдання з їхнього розтягування та відтягування фактично нашої лінії оборони, щоб не дати змогу сконцентрувати на тому ж південному напрямку війська… Це означає, що, скажімо, і впевненості в тому, що вдасться захопити Бахмут і вирішити основне стратегічне завдання щодо ослаблення українського угруповання військ і неможливості створення ударних угруповань теж немає”, — сказав Мусієнко.