Наша держава вже цього тижня отримає першу частину коштів з пакета макрофінансової допомоги від ЄС загальним обсягом 18 млрд євро.

Про це заявив віцепрезидент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс.

“Маю за честь підписати Меморандум про взаєморозуміння з боку ЄС щодо надання Україні європейського фінансування у 2023 році, до 18 млрд євро у вигляді позик. Перша виплата у розмірі 3 млрд буде здійснена пізніше цього тижня. Це дозволить Україні закривати найнагальніші потреби, маючи стабільне надходження коштів протягом року”, – повідомив Домбровскіс.

Також посол ЄС Матті Маасікас нагадав, що це буде перший транш міжнародної фінансової допомоги для України у 2023 році.

Нагадаємо, рішення про цей пакет допомоги ухвалювалося з численними труднощами, у середині грудня лідери ЄС врешті досягли згоди щодо нього.
У процесі переговорів Будапешт поставив ультиматум, вимагаючи виключення зі списку трьох російських міністрів: енергетики, спорту та охорони здоров’я. А після їхнього виключення – погодився проголосувати за спільне санкційне рішення. Та попри цю дивну і більше символічну вимогу Угорщини, можна говорити, що результат саміту став для України однозначно добрим.
Також варто зазначити, що минулого року Євросоюз заморозив дві програми виплати коштів для Угорщини через проблеми з верховенством права у цій країні та через підозри у пов’язаній з цим корупції.