Президент Володимир Зеленський має “перезавантажити” Верховну Раду, якщо вона не підтримає його законопроєкт щодо звільнення суддів Конституційного суду України, які скасували деякі норми антикорупційного законодавства.

Про це в ефірі телеканалу “Україна 24” заявив голова парламентської фракції “Слуга народу” Давид Арахамія.

“Я впевнений, що президент має перезавантажити парламент, якщо буде системне непорозуміння президента та його власної фракції. Мені здається, це буде цілком зрозуміла поведінка у цьому процесі, тоді це цілком зрозуміла стратегія. Я завжди готовий (іти на вибори – ред.)”, – сказав Арахамія.

Читайте також: Зеленський звернувся до нардепів через скандал з КСУ: в “Слузі народу” відреагували

Його підтримала депутатка з фракції “Слуга народу” Анастасія Радіна:

“Ми, як нардепи, зобов’язані зараз гарантувати українцям чесний КСУ, який поважатиме Конституцію України. Якщо ВР не спроможеться це зробити, то вона стане частиною політичної кризи – і тоді це можна вирішувати і розпуском ВР, якщо не буде іншого варіанту. Я точно не тримаюся ні за депутатський мандат, ні за посаду”.

Нардеп від “Слуги народу”Данило Гетманцев додав, що “у виборах нічого поганого немає”.

“Вибори – це очищення влади, Ради, прихід нових людей і, відповідно, оцінка людей тим депутатам, які не впоралися… Нічого поганого в цьому (у виборах – ред.) немає. З іншого боку, я не думаю, що питання щодо так званої конституційної кризи на сьогодні в Україні лежить лише в цих двох площинах – або так, або так. Я не думаю, що ми перше рішення маємо пов’язувати з іншим рішенням. Я переконаний, що ми повинні знайти третій шлях, який був би у відповідності до Конституції, закону з одного боку, а з іншого боку повернув би легітимність КСУ”, – заявив Гетманцев.