У середу в залі парламенту можуть розглянути постанову про визнання нелегітимними результати виборів до Державної думи РФ. Про це заявив перший заступник Голови депутатської фракції “Слуги народу” Олександр Корнієнко на брифінгу журналістам, передає УНН.

“Щодо постанови про засудження виборів у Державну думу, я думаю що завтра вона буде в комітеті. Я думаю там не буде особливих перепон навіть в середу вранці її спробувати проголосувати. Вона зрозуміла, і, я думаю, буде широко підтримана парламентом, крім, звичайно, тих сил, які раді були б, якби такі вибори відбувались і в Україні”, — сказав Корнієнко.

Нагадаємо, раніше представник президента України в Конституційному суді, нардеп від “Слуги народу” Федір Веніславський заявив, що Верховна Рада України може розглянути та прийняти звернення до світової спільноти з наполегливим проханням не визнавати вибори в Державну Думу Росії легітимними. Про він заявив в ефірі телеканалу Україна 24.

«Наш парламент, безумовно, наступного тижня відреагує, і я переконаний, що ми приймемо ще одну постанову якраз звернення до міжнародного співтовариства про нелегітимність Державної Думи» – пояснив він.

Веніславський додав, що основна причина – це те, що до виборів до Держдуми РФ залучили жителів окупованих районів України. Це суперечить всім міжнародним договорам.

«Це дозволяє парламенту України в черговий раз звернутися до міжнародного співтовариства з новими аргументами. Я думаю, що наступного тижня у вівторок-середу ми обов’язково звернемося з черговою заявою, де викладемо факти цинічного порушення норм міжнародного права і зобовязань» – резюмував він».

Нагадаємо, вибори в Державну думу РФ відбулися 17-19 вересня 2021 року.

У зовнішньополітичному відомстві РФ заявили, що надання жителям ОРДЛО російського громадянства є наслідком нібито “невиконання Україною своїх зобов’язань” за мінськими угодами. 

Український МЗС висловив протест у зв’язку зі схваленням Центральною виборчою комісією Росії рішення про притягнення населення територій ОРДЛО до виборів до Держдуми РФ.

Верховна Рада України ухвалила постанову, у якій назвала незаконним залучення жителів окупованої частини Донбасу і Криму до голосування на російських виборах. Нардепи також звернулися до міжнародного співтовариства із закликом визнати ці вибори нелегітимними і накласти санкції на РФ.

МЗС України висловило рішучий протест та засудило протиправну організацію і проведення РФ 17-19 вересня 2021 року виборів депутатів до Держдуми РФ на тимчасово окупованій території Криму і примусового залучення до участі у цих виборах громадян України з виданими їм у незаконний спосіб паспортами громадян РФ в ОРДЛО.

Україна запровадить санкції проти учасників “виборчого процесу” до Держдуми РФ на окупованих територіях — членів дільничних комісій, агітаторів, кандидатів, всіх спостерігачів.