Місяця окупанти намагатимуться нагнітати обстановку на Куп’янському напрямку.

Про це повідомив військовий експерт, полковник ЗСУ в запасі, льотчик-інструктор Роман Світан.

Полковник запасу зазначив, що на Куп’янському напрямку росіяни не просто так ідуть вздовж аміачної труби. Куп’янськ-Вузловий – не просто важлива залізнична станція, там ще паралельно йде аміачна труба з Тольятті.

За його словами, одне з питань, яке турбує росіян, – це більш-менш безпечне прокачування аміаку. Окупанти намагаються вздовж цієї аміачної труби дійти до точки її перетину. А це саме в районі Куп’янська-Вузлового. Далі ж труба йде на схід у бік Одеси.

Тому одне із завдань – це, зокрема, труба. І звісно, зв’язати наші війська, наші резерви на цьому напрямку, принаймні якось спробувати,
– сказав Світан, для 24 каналу.

Він зауважив, що туди останнім часом знову підтягуються додаткові російські частини. Але часу у противника – до осінніх дощів, бо щойно почне дощити, донецькі чорноземи розмокнуть і рухатися буде практично неможливо. Тому у росіян дедлайн приблизно до жовтня.

Намагатимуться у найближчий місяць нагнітати там обстановку,
– вважає полковник запасу.

Військовий експерт додав, що на Куп’янському напрямку є достатня кількість наших сил та засобів, а також надходять додаткові боєприпаси, непогано себе показують, наприклад, касетні.

У свою чергу Як заявив начальник пресслужби Східного угруповання військ ЗСУ Ілля Євлаш, на Лимано-Куп’янському напрямку російські окупанти відмовилися продовжувати наступ після того, як дістали “по зубах” від Збройних сил України (ЗСУ), і взялися зміцнювати свої рубежі.

За його словами, на цьому напрямку росіяни продовжують атакувати, використовувати артилерію, авіацію (тактичну та армійську), завдавати ударів по позиціях українських захисників.

Так, за даними Євлаша, минулої доби окупанти здійснили 705 артилерійських обстрілів, використовуючи різні типи боєприпасів і різні калібри. Тривають бойові зіткнення біля населених пунктів Новоєгорівка, Білогорівка та Синьківка. За минулий день ЗСУ на цьому напрямку вдалося знищити 91 окупанта та низку ворожої бойової техніки.

Начальник пресслужби Східного угруповання військ ЗСУ додав, що на Лимано-Куп’янському напрямку перебувають приблизно 110 тис. особового складу ЗС РФ, що включає і тилові підрозділи, і медиків, і кухарів. Також там перебувають до 1 000 танків противника, близько 1 700 бойових броньованих машин, 650 артилерійських систем і близько 400 реактивних систем залпового вогню.

“Так, вони продовжують підкидати туди різні підрозділи, але вони вже зараз відчувають і голод у техніці завдяки інтенсивній і точній роботі наших артилерійських підрозділів, які вже як снайпери працюють, завдяки нашим операторам FPV дронів і інших підрозділів Сил спеціальних операцій, і інших наших сил, які беруть у цьому участь. Ми завдаємо постійної шкоди противнику, розріджуючи його артилерійський потенціал і зменшуючи обстріли по наших захисниках, що дає нам змогу приймати маневри вже в умовах, що склалися”, — розповів Євлаш в ефірі телеканалу FREEДОМ .

Він підтвердив, що не доводиться говорити про те, що зараз спостерігається якийсь снарядний голод у російських окупантів.

“Говорити про це взагалі дуже складно, тому що щодня в зоні відповідальності Східного угруповання військ противник завдає ударів, використовуючи приблизно 60 тисяч боєприпасів щодня. Так, ця цифра може трошки коливатися, як вище, так і нижче. Але загалом приблизно таку кількість боєприпасів вони використовують щодня”, — резюмував Ілля Євлаш.