Контрнаступ наших захисників на Херсонщині триває

Наші воїни продовжують наступати та відвойовувати землі на Херсонщині. Втім цивільним мешканцям важливо розуміти, що певна територія уже звільнена від ворога, але ЗСУ ще мають там закріпитися.

Про це одному з телеканалів розповіла начальниця об’єднаного координаційного пресцентру ОК “Південь” Наталія Гуменюк. Вона зауважила, що тактика російських окупантів на Півдні України не змінилася.

До того ж, Гуменюк зазначила, що на звільнених від російських окупантів територіях ЗСУ мають закріпитися, тобто забезпечити їхнє неповернення.

Закріпити за собою територію – це означає зачистити її від залишків ворогів, тому що втікають вони нерівномірно, та забезпечити, щоб вони не мали способів повернення в ці населені пункти, – сказала керівниця пресцентру ОК “Південь”.

За її словами, це важливо розуміти цивільним мешканцям. Адже лінія фронту досить гнучка та рухлива саме тому, що перевага закріплюється то з одного, то з іншого боку.

Водночас Гуменюк розповіла, що тактика російських загарбників залишається сталою. Вони уникають прямих контактів, за винятком випадків, коли намагаються спрямувати диверсійно-розвідувальні групи в наші тили. Саме там і відбувається пряме зіткнення, від якого вони суттєво потерпають і з втратами повертаються на вихідні позиції.

Вони продовжують ту саму тактику контрбатарейної протидії. Тому що наближення на позиціях їм дуже не до душі саме тому, що кілька випадків висадження диверсійно-розвідувальних груп у тил наших підрозділів зустріли досить суттєву вогневу відсіч – вони мали суттєві втрати і повернулися на свої позиції, – зазначила вона.

До того ж, за словами керівниці пресцентру ОК “Південь”, ландшафт Херсонщини, а саме – відкритий степ, не передбачає такого прямого протистояння та виходу на відкриті поверхні. Це доволі ризиковано й дуже невиправдано, оскільки абсолютно немає захисту для війська.

Гуменюк додала, що за нинішньої пори року вже не так багато листя, тобто майже нема за чим укриватися. Невеликі перепади місцевості не забезпечують того прихистку та укриття, з якого було би зручно вести вогонь. Тому саме контрбатарейна боротьба є найефективнішою.

Додамо, що про поточну ситуацію на Херсонщині розповів і депутат Херсонської обласної ради Сергій Хлань на брифінгу, інформуючи про гуманітарну ситуацію перед зимою.

Зазначається, що окупанти відключили Херсон від газопостачання, а на деокупованих територіях області, крім газу, нема й електрики.

“На сьогоднішній день Херсон відключений від газопостачання. загарбники, відімкнувши газопостачання, почали звинувачувати Україну, що це уряд вимкнув газ. Але це не так. Це вони нагнітають”, – зазначив Хлань.

За його словами, правобережна частина Херсона не підготовлена до опалювального сезону і, відповідно, до зими. На лівому березі, зазначив він, ситуація не така критична.

Окрім того, Хлань заявив, що найбільше занепокоєння викликають нещодавно деокуповані населені пункти – там зруйнована вся інфраструктура, нема ні газу, ні електропостачання.

“Тут задача номер один і уряду, і всіх волонтерських організацій, допомогти людям, які залишились в цих населених пунктах, щоб вони змогли пройти цю гуманітарну кризу”, – сказав Хлань.

Він підкреслив, що ситуація на Херсонщині доволі критична і складна. Органи влади готують до евакуації населення з деокупованих територій, бо відновити інфраструктуру швидко неможливо.

“Створені гуманітарні хаби, які прийматимуть людей, як з визволених міст, так і тих, хто виїжджає з окупованої території. Є можливість надавати тимчасове житло, допомогу харчами, у працевлаштуванні і надалі з переїздом, можливо в інші населені пункти”, – сказав депутат.