184914

Слово "селфі", яке отримало формальне затвердження в Оксфордському словнику в 2013 році, досить швидко увійшло в наше повсякденне життя. Проте в гонитві за цікавим ракурсом і лайками в соціальних мережах фотографи продовжують забувати про небезпеку, яка приховується за захоплюючими пейзажами і спробами стати популярним в інтернеті.

За даними ресурсу Mashable, складеним на основі повідомлень великих інформаційних агентств, тільки в 2015 році жертвами селфі в усьому світі стали 12 осіб, у той час як напади акул виявилися причиною лише восьми смертей. За іншими даними, від селфі вже загинули 50 осіб, передає Корупція.Інфо.

Україна не стала винятком у цій "технологічній епідемії", адже тільки за вересень в Україні загинули 4 киян при спробі зробити селфі, ще кілька українців отримали серйозні травми.

У травні в селі Смільне Львівської області 13-річна школярка залізла на дах поїзда і попросила подружок сфотографувати її на камеру. Замість красивих знімків дівчинка отримала потужний удар струмом. Дитина отримала опіки I-II ступеня 70% тіла.

Згідно зі статистикою, найчастіше смерть при спробі зняти яскраве фото настає внаслідок падіння з різних високих споруд. Один з таких інцидентів стався у Деснянському районі Києва.

21-річний хлопець випав з вікна четвертого поверху через невдалу спробу зробити селфі. За інформацією медиків, молодий чоловік перебував у стані алкогольного сп'яніння, у результаті чого оступився і впав з вікна. "Селфіст" отримав закриту черепно-мозкову травму, забій лівої гомілки, закриту травму правого гомілковостопного суглоба та численні садна обличчя.

Фото ціною в життя згубило молодого хлопця у Карпатах. У м. Яремче загинув 20-річний Олександр. Намагаючись зробити селфі на тлі бурхливого водоспаду, хлопець не втримався і впав у воду. Тіло загиблого знайшли тільки через добу. Місцеві кажуть, це не дивно – там, де вода падає з каміння, дуже глибока яма і потужні вири.

Смертельний селфі-вересень

Ще пару років тому з настанням вересня ми могли спостерігати в соціальних мережах величезну кількість фотографій на тлі осіннього пейзажу. У цьому році деякі українці вирішили відійти від традиції і розбавити свої фото на тлі опалого листя екстремальними кадрами з собою.

У Київській області 18-річний хлопець отримав смертельний удар струмом, намагаючись зробити селфі на вагоні-цистерні. Трагедія сталася 13 вересня на території залізничної станції "Переяславська". Ним виявився 18-річний житель Києва, студент першого курсу одного з ВНЗ столиці.

З'ясувалося, що того вечора молодик відпочивав разом зі своїм близьким другом і вирішив сфотографуватися на електропотязі. Коли він заліз на дах вагона-цистерни товарного поїзда, його смертельно вразило електрострумом.

У Києві за добу двоє хлопців загинули від удару струмом під час спроби зробити селфі на потягах. 19 вересня 24-річний житель Києва поліз на дах електропоїзда на станції залізничного вокзалу "Київ-Московський". Але сфотографуватися не встиг, оскільки, торкаючись до дротів електричної напруги, отримав потужний розряд.

У той же день на залізничній станції "Київ-Петрівка" 18-річний киянин піднявся на цистерну поїзда, щоб зробити селфі. Хлопець загинув на місці від ураження електрострумом.

27 вересня бажання зробити екстремальне селфі закінчилося для 12-річного хлопця трагічно – його вразило електрострумом на потязі. Дитина з 95% опіків шкіри померла в реанімаційному відділенні лікарні.

Як кажуть у ПЗЗ, з початку цього року електрострумом було травмовано 29 осіб, із них – дев'ять смертей (шість смертей сталися в Києві та області). Майже всі з них постраждали при спробі зробити селфі. Ті, хто вижив, як зазначають у ПЗЗ, потім кажуть, що хотіли зробити знімок для того, щоб похвалитися перед друзями; а інші – що захотілося адреналіну.

Селфі – хороший спосіб почати міжнародний конфлікт

У липні російська преса поширила інформацію про те, що нібито український військовий на КПП "Красна Талівка" на кордоні з РФ відкрив вогонь по росіянах, які фотографувалися на тлі пропускного пункту.

Троє росіян проводили час на штучному водоймищі в районі хутора Новоруський і вирішили сфотографуватися на тлі КПП.

Військовослужбовець, який знаходився на пункті пропуску, обізвався до них вигуком "Стій" і відкрив по них стрілянину, у результаті якої один з любителів селфі отримав поранення. У свою чергу українська прикордонслужба категорично спростувала цю інформацію.

Був насправді обстріл любителів селфі чи не був, але ця історія може послужити хорошим прикладом того, як селфі може призвести до міжнародних конфліктів. Уявити лише подібний випадок на кордоні Південної Кореї і КНДР, однією б інформаційною атакою не обійшлося.

У деяких заповідниках і національних парках діє заборона на селфі з дикими тваринами та в місцях, небезпечних для життя.

У низці нещасних випадків, пов'язаних з полюванням за цікавими кадрами, можна згадати смерть Віктора Януковича, сина четвертого президента України.

Янукович брав участь у спортивних заходах на озері Байкал, коли мікроавтобус "Фольксваген", у якому крім нього знаходилися ще 5 людей, провалився під лід.

Згідно з офіційною інформацією, на порушення вимог заборонних інформаційних знаків вони виїхали на лід, щоб зробити кілька фотознімків. У районі мису Хобой автомобіль провалився в тріщину, глибина якої становить понад 20 метрів.

Селфі-поліцейський

Як виявляється, селфі може виконувати роль не тільки вбивці, але й цілком взяти на себе функції поліцейського і допомогти вам знайти ймовірного зловмисника.

Днями в Києві невідомі вкрали iPhone, а потім зробили на нього селфі, яке отримала господиня гаджета.

Як пише Андрій Цімош на своїй сторінці в Facebook, телефон вкрали в одному зі столичних кафе. Нова "господиня" телефона не відключила синхронізацію з Gmail і вирішила зробити знімок.

Незабаром на електронну адресу жертви грабіжників прийшла її фотографія. Телефон поки не знайшли, проте селфі значно полегшило пошуки ймовірних злочинців.

Другою за поширеністю причиною отримання любителями селфі несумісних з життям травм є спроби зробити селфі на потязі, який рухається.

Український блогер і зацепер, відомий як Паша Бумчик, зняв відео на рухомому потязі київського метрополітену. Загалом, справа для нього звична, на його каналі в YouTube є десятки подібних відео, але саме цей ролик менш ніж за місяць набрав 4,5 мільйона переглядів, рекордна кількість, як для молодого українського блогера.

112.ua вирішив поцікавитися, що ж рухало молодим хлопцем у бажанні здійснити такий екстремальний вчинок. Звичайне для нього бажання адреналіну, бажання вдосконалення навичок зацепера або гонитва за кількістю переглядів у мережі, однак Бумчик відмовився відповідати на це питання, заявивши, що не хоче, щоб відео показували.

"Я не хочу, щоб це відео побачило ще більше людей. І ваше "не повторюйте це" буде виглядати як виклик до дії. Так що, не подавайте поганої ідеї телеглядачам", – заявив Паша.

Реакція цілком зрозуміла, на Бумчика звалилася популярність тепер не тільки в мережі, але і на телебаченні, де вже встигли звинуватити хлопця в тому, що він подає поганий приклад ровесникам, які потім і гинуть на потягах при спробі зробити яскравий кадр. На прохання блогера ми вирішили не публікувати екстремальний проїзд Паші в метро, проте відео можна подивитися на його каналі у YouTube.

За словами психолога Андрія Чумака, мода на селфі, в основному у молодого покоління, це не лише спосіб самовираження. Деякі з них, ризикуючи життям заради ефектного кадру, хочуть таким способом піднятися соціальним ліфтом, отримати не лише багато лайків у соцмережі й оцінені відгуки, але і здобути популярність, наслідком чого може стати стабільний заробіток в інтернеті чи на телебаченні.

Не обійшла мода на екстремальні селфі і Росію, причому масштаби проблеми виявилися настільки великі, що міністерство внутрішніх справ у цьому році навіть випустило на цю тему спеціальну пам'ятку.

Таку пам'ятку, перш за все, візьмуть на замітку батьки потенційних "селфістів-самогубців", які переживають за своїх дітей. Судячи з того, яких масштабів смертельне селфі набуває в Україні, не виключено, що подібна пам'ятка з безпечного селфі незабаром з'явиться й у нас, каже психолог.

Тим часом, світ отримав модифіковану селфі-палицю. Днями американський бренд сухих сніданків Cinnamon Toast Crunch представив селфі-ложку – палицю для селфі з ложкою на одному кінці і кріпленням для гаджета на іншому.

Творці стверджують, що пристрій необхідний для вирішення хвилюючої жителів найбільш розвинених країн проблеми – неможливості вибору між їжею і фотографуванням. Можливо, селфі-ложка стане хорошою альтернативою між вибором ефектного кадру і власним життям.