Депутати білоруської Палати представників ухвалили у двох читаннях законопроєкт «Про зміну Кримінального кодексу республіки білорусь», згідно з яким запроваджується смертна кара за «замах на вчинення актів тероризму».

Про це повідомляється у ТГ-каналі Палати представників.

«Законопроєктом пропонується внесення змін до Кримінального кодексу республіки білорусь, які передбачають можливість застосування виняткового заходу покарання у вигляді смертної кари за замах на вчинення актів тероризму», – йдеться у повідомленні.

Заявлено, що проєкт закону підготовлений «з метою стримуючого впливу на деструктивні елементи, а також демонстрації рішучої боротьби держави з терористичною діяльністю».

До актів тероризму, як вважає влада білорусі, належать, серед іншого, диверсії рейкових партизанів проти пересування російських військ на війну з Україною. Правозахисники вважають їх політв’язнями.

Також варто зазначити, що «винятковий захід» може бути призначений не лише за «вчинення актів тероризму», а й за «замах» на нього, що відкриває простір для довільного тлумачення.
Це відбувається на тлі повномасштабного вторгнення росії в Україну, розпочатого 24 лютого. Воно здійснюється, зокрема, і з території білорусі.

Нагадаємо, генпрокуратура Білорусі відкрила кримінальну справу проти радника керівника Офісу президента України Олексія Арестовича — через публічні заклики до терактів. Про це повідомляє пресслужба білоруської Генпрокуратури.

“Встановлено, що підозрюваний не пізніше 17 березня 2022 року записав і розмістив у глобальній комп’ютерній мережі Інтернет відеоролик із публічними закликами до здійснення актів тероризму і диверсій на об’єктах Білоруської залізниці, вчинення інших дій, спрямованих на завдання збитків національній безпеці Республіки Білорусь”, — йдеться у повідомленні.

За словами Олексія Арестовича, він не закликав до актів тероризму.

“Представники цього режиму навіть не можуть кваліфікувати справу належним чином. Я казав: “тільки тими шляхами, якими рухаються російські війська”. І прямо додали — інших не чіпай”, — написав він у Facebook.