Якщо мер Львова продовжить сміттєві гри, в середньостроковій перспективі він ризикує втратити ключовий вплив на власну фракцію у Верховній Раді і остаточно забути про президентські амбіції,- передає Корупція Інфо

Популярне: Шокуюча новина!!!Багатообіцяюча заява Ляшка! Такого не чекав НІХТО


Вчорашня заява мера Львова Андрія Садового про оголошення Львова зоною надзвичайної екологічної ситуації довела: він не здатний вирішити сміттєву проблему.

Це – не дивлячись на наявність в бюджеті міста двох мільярдів гривень на розвиток міста і підтримку з боку Кабміну та Львівської ОДА, які раніше вже виділили земельну ділянку для нового полігону під Львовом. Від нього Садовий відмовився, прикрившись висновками ангажованих екологів.

За великим рахунком, у Садового існує не так багато сценаріїв виходу з тупикової ситуації. Адже через рік після трагедії на Грибовицькому сміттєзвалищі абсолютне бездіяльність серйозно вдарило по рейтингу політика, якого називали одним з потенційних претендентів на президентське крісло в 2019 році. Перший – і виключно логічний крок, на який мав би піти мер Львова – нарешті припинити перекидати відповідальність на центральну владу.

Поки ж пан Садовий вперто йде за другим сценарієм. Він полягає в тому, щоб і далі грати в нинішню безперспективну гру. Регулярні повідомлення про сміттєвих "подарунках" в різних куточках країни дуже сильно дратують місцевих жителів і б'ють по репутації не тільки Садового, але і його партії "Самопоміч", чий слоган "Візьми і зроби" за останній рік трансформувався у фразу "Прийди і насмітять" .

Продовження такого сміттєвого "стояння на Угрі" ризиковане для Садового ще й тому, що у фракції "Самопоміч" у Верховній Раді, яка і так є неоднорідною, вже почалися відцентрові рухи. Так, можна виділити Віктора Кривенка, який не так давно очолив "Народний рух України". Інші депутати від "Самопомочі" теж знаходяться в пошуках запасних аеродромів. Уже зараз більшість нардепів цієї політсили перестали заступатися за свого шефа, що є серйозним сигналом для Садового. Якщо так піде і далі, то вже скоро крім Олега Березюка і Оксани Сироїд у Садового в Раді не залишиться нікого.

Існує у Садового ще один – третій – шлях: йти на об'єднання з іншими політичними гравцями. З початку цього року в ЗМІ заговорили про можливість створення так званого "союзу чотирьох", в який крім "Самопомочі" увійде "ДемАльянс", "Рух нових сил" Михайла Саакашвілі і "Громадянська позиція" Анатолія Гриценка. При такому об'єднанні спільним кандидатом в президенти може стати і не Садовий. Він дуже серйозно зіпсував свій рейтинг. І це незважаючи на те, що львівського мера цілком готові були підтримати найбагатший олігарх України Рінат Ахметов, з найближчим соратником якого – Борисом Колесніковим – у Андрія Івановича склалися особливі відносини під час підготовки до Євро-2012.

З огляду на той факт, що Саакашвілі, згідно з чинним виборчим законодавством, балотуватися не має права, оскільки не прожив в Україні десяти років, а рейтинги Гацько, м'яко кажучи, не вражають, дуже схоже на те, що "союзники" в разі остаточного узгодження позицій зроблять ставку на Гриценко.

Ідея з об'єднанням зусиль навколо цього політика з прицілом на президентські вибори 2019 року теж має серйозні ризики. По-перше, в 2014 році Гриценко, маючи високі рейтинги, провалив виборчу кампанію до Верховної Ради. По-друге, знаючи характер і амбіції Гриценка та інших потенційних союзників, ця структура може лопнути в будь-яку секунду. І по-третє, в разі відмови Садового від походу на президентські вибори, фракції "Самопоміч" кінець прийде швидше, ніж через скандал зі сміттям.