Міжнародний день боротьби з вживанням наркотиків та їх незаконним обігом відзначається щорічно 26 червня. День боротьби був заснований в 1987 році Генеральною Асамблеєю ООН на знак вираження своєї рішучості посилювати діяльність і співробітництво для створення міжнародного суспільства, вільного від зловживання наркотиками. Історія боротьби з розповсюдженням наркотиків або, принаймні, спроб контролювати їх обіг налічує вже понад 100 років. Однак і сьогодні суспільство, на жаль, не може впоратися з цією проблемою. КорупціяІнфо.

zszh3

Наркоманія – це стан періодичної або хронічної інтоксикації натуральною або синтетичною наркотичною речовиною, що характеризується непереборним потягом до даної речовини, що в малих дозах викликає ейфорію, та призводить до виникнення психічної та фізичної залежності від ефекту дії цієї речовини. Систематичне вживання наркотику, як правило, викликає потребу у збільшенні дози. При наркоманії уражаються внутрішні органи, виникають неврологічні та психічні розлади, розвивається соціальна деградація.

Наркоманія, мабуть, одне з найстрашніших явищ сучасності. З кожним днем все більше людей у всьому світі піддається спокусі і потрапляє у пастку цієї залежності, намагаючись з її допомогою сховатися від щоденних проблем. Небезпека наркоманії полягає в тому, що вона як патологічний стан певною мірою незворотна, і частина негативних змін, що відбулися в організмі, залишається назавжди. Для багатьох пацієнтів наркоманія залишається довічним діагнозом.

Нерідко навіть пройшовши спеціальний курс лікування, людина не може звільнитися від цієї залежності. Через багато років може виникнути нестерпний потяг знову повернутися до наркотиків.

За оцінками ООН, загальносвітове число осіб, що вживають наркотики, нині складає не менше 185 мільйонів людей (тобто 3% всього населення нашої планети, або близько 12% населення у віці від 15 до 30 років). Збільшується частка неповнолітніх і підлітків, а також жінок, що споживають наркотики. Особливе занепокоєння викликає факт, що середній вік юних наркоманів становить на сьогоднішній день 13-14 років.

stop_narkotik__600

Довідково:

Як повідомила головний позаштатний спеціаліст Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації з наркології Мирослава Кабанчик, станом на 1.01.2016 року у Львівській області на диспансерному обліку знаходиться 1460 наркозалежних осіб, протягом 2015 року на облік взято 112 осіб.

Під профілактичним спостереженням з приводу вживання наркотичних та токсичних речовин перебуває 174 дорослих та 31 неповнолітній.

За даними Львівського обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом, з 2993 ВІЛ-інфікованих осіб, що перебувають на обліку по Львівській області станом на 1.01.2016 року, 1309 є споживачами ін’єкційних наркотиків.