Сьогодні, 26 серпня відбудеться загальне засідання Тристоронньої контактної групи з питань врегулювання конфлікту на Донбасі.

Про це повідомляє речник української делегації в ТКГ Олексій Арестович, передає РБК-Україна.

Відомо, що перший президент Леонід Кравчук не зможе очолити українську делегацію. Як зазначив Арестович, Кравчук все ще лікується після перенесеної нещодавно операції. Коли Кравчук зможе повернутися до участі в переговорах ТКГ, наразі невідомо.

Мікко Кіннунен – новопризначений спеціальний представник чинного голови ОБСЄ в Україні та ТКГ фінляндський дипломат проведе чергове засідання, про це повідомив представник Донецька у ТКГ Сергій Гармаш. Він додав, що “глава російської делегації в ТКГ Борис Гризлов запропонував провести наступне засідання ТКГ в очному форматі в Мінську”.

За словами Гармаша, “в рамках засідання контактної групи 21 липня на рівні глав делегацій було оголошено про затвердження списку групи експертів, яка з вересня може розпочати роботу з питання затоплення шахт на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей”.

Крім того, представник Донецька в ТКГ зазначив, що “на сьогодні, як і раніше, заблокована робота політичної підгрупи ТКГ”.

Чинний голова ОБСЄ Анн Лінде призначила на посаду спеціального представника ОБСЄ в Україні та ТКГ фінського дипломата Мікко Кіннунена. Він змінив швейцарського дипломата Гайді Грау, яка обіймала цю посаду з грудня 2019 року, повідомило 19 липня Міністерство закордонних справ Фінляндії.

У 2009-2013 роках Кіннунен працював послом Фінляндії в Казахстані та Киргизстані. Також він працював у посольствах в Москві та Вашингтоні, а також в постійному представництві Фінляндії при Організації Об’єднаних Націй у Нью-Йорку.

Нагадаємо, 28 червня 87-річний Кравчук, через поганий стан здоров’я не був на урочистому засіданні Верховної Ради, яке було присвячено 25-річчю ухвалення Конституції України. Прессекретарка Кравчука Оксана Сибірцева розповіла, що лікарі заборонили йому будь-які навантаження. Наприкінці липня стало відомо, що Кравчука під’єднали до апарата штучної вентиляції легенів.