Голова Верховної Ради Дмитро Разумков вважає, що перший Президент України Леонід Кравчук буде більш ніж корисним у процесі мирного врегулювання ситуації на Донбасі в разі його призначення головою української делегації в Тристоронній контактній групі.

Про це він заявив під час брифінгу.

«На жаль, у мене не було можливості поспілкуватися з Леонідом Даниловичем Кучмою, і я не є учасником Тристоронньої контактної групи. Я впевнений, що будь-які зміни повинні йти на користь нашій державі.

Якщо ми говоримо про Леоніда Макаровича Кравчука – то це людина з великим досвідом, думаю, що він буде також більш ніж корисний у цьому процесі», – зазначив Разумков.

Водночас він подякував Леоніду Кучмі, який “багато місяців докладав максимум своїх зусиль, ділився своїм досвідом” у рамках роботи в ТКГ.

Як ствердив політолог Тарас Семенюк, на міжнародних перемовинах ТКГ має бути людина-символ. На цю роль якраз підходить Леонід Кравчук.

“Очевидно, що коли говорять “Кучма”, і коли говорять “Кравчук”, то це є певна питома вага. Це важковаговик, іншими словами, до якого дослухаються. Тому українській делегації зараз потрібен на заміну Кучмі Кравчук для того, щоб він був бренд-лицем всієї мінської групи”, – пояснив Семенюк.

Крім того, посада Кравчука – символічна. Річ у тім, що голова делегації бере участь лише у найголовніших засіданнях Тристоронньої контактної групи.

Реальним переговірником буде Олексій Резніков – віцепрем’єр, який відповідає за ці справи, веде переговори і в Нормандському форматі разом з Андрієм Єрмаком,– зазначив відомий політолог Фесенко.

Він запевнив, що за останні місяці Резніков став ключовою фігурою в ТКГ.

Українська делегація під головуванням Леоніда Кравчука має вирішити низку складних питань. Зокрема, продовжити діалог з Росією про вивід її військ з Донбасу, домогтися проведення на цих територіях легітимних виборів.

У свою чергу, Леонід Кравчук заявив, що досягти миру на сході країни допоможуть компроміси.

“Місія одна – закінчити війну і щоб в Україні панував мир, щоб ми жили спокійно: без крові, без жахів, без втрат, без руйнувань. Така в мене місія залишається, щоб на Донбасі і в Україні був мир. Я буду робити для цього все, що зможу. Будемо йти на компроміси… Компроміси – як управляти ситуацією”.

Водночас, суверенітет, територіальна цілісність, незалежність, недоторканність кордонів – ці питання обговорюватися не будуть.

Перший президент України зазначив, що виступатиме за те, щоб управління територією Донбасу принесло користь людям, які там живуть, щоб вони відчули, що є господарями своєї землі.

Кравчук розповів, що Зеленський поставив перед ним ті ж самі завдання, що і перед іншими: перше – не ставити перед собою нездійснених завдань, вирішити одне питання і поступово, почати з припинення вогню, потім говорити про способи місцевого самоуправління, про вибори, а потім – крок за кроком йти далі.