Сьогодні християни святкують Різдво Пресвятої Богородиці. Також називають Другої Пречисти чи "осенини", бо 21 вересня настає осінь за народним календарем.

Свято варто починати з походу до храмів чи церкви на молитву. Після цього обов'язково вітати своїх близьких і відвідати родичів.

Розповідь про Різдво Діви Марії походить із церковного передання. Марія народилася у невеличкому галілейському місті в сім'ї Іоакима та Анни. Подружжя до похилих років було бездітним, що люди засуджували. Одного разу первосвященик у храмі не дозволив Іоакиму скласти пожертву, сказавши: "Ти не дав потомства Ізраїлю". Засмучений Іоаким подався у пустелю молитися, Анна залишилася вдома і теж молилася.

У цей час їм обом з'явився ангел і сповістив, що Господь почув їхні молитви.

"Ти зачнеш і народиш дочку, благословенну, вище всіх. Через неї отримають благословення Боже і всі земні народи. Через неї буде дано всім людям порятунок. Ім'я їй буде Марія", – сказав ангел Анні.

Популярне: “Я – готовий”: Вакарчук зробив гучну заяву про президентство

Після цього подружжя зустрілося біля Золотих воріт Єрусалиму. Через дев'ять місяців Анна народила доньку Марію. Її віддали в Єрусалимський храм, де служила до повноліття.

Сьогодні Богородиця символізує єднання Бога з людським родом. А християни просять в Діви Марії захисту та благословення.

Що не можна робити на день Різдва Пресвятої Богородиці:

Не займайтеся важкою фізичною працею: залиште на потім роботу по дому, в саду і городі;

Коли сядете всією родиною за стіл, на підлогу не можна змітати крихти. Якщо після їжі залишався хліб, його давали домашнім тваринам.

Не можна також сваритися з близькими і конфліктувати з оточуючими;

На день Різдва Пресвятої Богородиці повинні бути чисті помисли. Не підвищуйте голос на близьких людей – це гріх. Також не можна бажати іншій людині зла або думати про когось погано.

Цього дня дотримується пост: заборонено вживати м'ясо і алкоголь.