25 лютого пішов із життя український літературознавець та письменник 62-річний Леонід Ушкалов. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила доцентка Харківського національного педагогічного університету імені Григорія Сковороди Наталія Левченко.

"Сьогодні трагічний день, який погасив світ величної Людини… Пішов від нас у інші світи доктор філологічних наук, професор, великий вчений світового рівня, педагог, колега, керівних моєї кандидатської й докторської дисертацій, справжній друг і наставник Леонід Володимирович Ушкалов", — написала вона.

Причину смерті вченого не повідомляють.

Леонід Ушкалов народився 5 лютого 1956-го у смт. Краснопілля Сумської області. Працював викладачем, доцентом, професором на кафедрі української та світової літератури Харківського національного педагогічного університету імені Григорія Сковороди.

У 1989-му захистив кандидатську дисертацію на тему: "Творчість Григорія Сковороди і антична культура", а в 1996-му докторську – "Література українського бароко в її зв'язках із філософією". Був автором академічних розвідок з історії української літератури, філософії та богослів'я, науково-популярних праць, дитячих книжок. В його доробку такі книги: "Нариси з філософії Григорія Сковороди", "З історії української літератури XVII–XVIII століть", "Есеї про українське бароко", "Моя шевченківська енциклопедія: із досвіду самопізнання", "Сковорода, Шевченко, фемінізм… : Статті 2010-2013 років", "Що таке українська література: есеї", "Література і філософія: доба українського бароко", "Україна і Європа: нариси з історії літератури та філософії", "Шевченко від А до Я" та багато ін.

Леонід Ушкалов був упорядником, перекладачем, автором передмов, приміток і коментарів до різних видань. Серед них: "Григорій Сковорода. Сад божественних пісень", "Дмитро Чижевський. Філософія Г. С. Сковороди", "Павло Тичина, Максим Рильський. Вибране", "Тарас Шевченко. Щоденник" та інші.

У 2007-му він отримав Міжнародну літературно-мистецьку премію імені Григорія Сковороди, а у 2010-му – премію НАН України імені Івана Франка за працю "Григорій Сковорода. Повна академічна збірка творів".

Дружина письменника Леоніда Ушкалова – Олександра, працює редактором, коректором та перекладачем. Їхній син Олександр (Сашко) Ушкалов – письменник і літературознавець.