7d2adf918c0d

Для широкого кола слухачів, що цікавляться загальнокультурним європейським контекстом першої половини двадцятого сторіччя, – сім камерних концертів у виконанні лауреатів міжнародних і всеукраїнських конкурсів і п’ять лекцій, присвячених творчості композитора, диригента, альтиста і теоретика музики Пауля Гіндеміта (1895 – 1963) та епосі німецького модернізму – ось так характеризують цей форум камерної музики його організатори. І додають, що час рухається спірально, змінюються акценти, але пошук ніколи не завершується: «То нехай 8 днів музики Гіндеміта допоможуть нам краще зрозуміти хто ми є, і чого прагнемо».

Фестиваль проходитиме у рамках Тижнів Німеччини в Україні за підтримки департаменту з питань культури Львівської обласної державної адміністрації. Генеральний партнер – Посольство Федеративної Республіки Німеччина в Україні, передає Корупція.Інфо.

«Свого часу творчість Пауля Гіндеміта була спробою відкинути емоційну переобтяженість пізнього романтизму і знайти новий шлях доступности та простоти музичної мови, – розповідає директор фестивалю Тарас Демко. –  Перші декади XX сторіччя, як відомо, були часом великих глобальних потрясінь, які стали поштовхом до переосмислення естетики романтизму. Саме Гіндеміт був тим митцем, який дуже добре відчував ці нові виклики часу та розумів важливість творення нової мистецької реальности, зорієнтованої на традиції Й.С. Баха та старих майстрів-поліфоністів, Зараз, сто років по тому, ми знову відчуваємо важливість віднаходження мови, яка найточніше відображає наше сучасне відчування світу, наші поривання та стремління. Мови, доступної сучасникові, не переобтяженої, і водночас далекої від естетичної спрощувальности масового мистецтва».

Локації фестивалю камерної музики – Музей історії релігії (пл. Музейна, 1),  Національна наукова бібліотека України ім. Василя Стефаника (вул. Стефаника, 2) та Наукова бібліотека ЛНУ ім. І. Франка (вул. Драгоманова, 5)

Форум триватиме до 27 вересня.