Говорили, що 15 серпня селянам слід завершити всі роботи, пов'язані з сінокосом, передає Корупція.Інфо

Популярне: “Сукеночка”: Ольга Фреймут шокувала українців вбранням за 50 тисяч, ви тільки подивіться на це диво

У церкві 15 серпня вшановується пам'ять святого Степана (Стефан) – мученика, який був прихильником християнського вчення і походив з єврейської діаспори. Згідно з переказами, разом з шістьма одновірцями саме Степан був обраний з дияконів апостолами і повинен був підтримувати порядок, справедливість серед населення. Крім цього, Степан також проповідував віру в Христа в Єрусалимі. Одного разу в синагозі він посперечався з приводу однієї з промов, після чого був викликаний на суд. Невідомо, загинув Степан внаслідок вироку, або ж його забили камінням до смерті вже після визволення – у будь-якому випадку, він помер мученицькою смертю. Під час мук просив Ісуса прийняти його на небо і молився про помилування вбивць. 15 серпня відзначається перенесення мощів мученика Степана з Єрусалиму в Константинополь.

На Русі Степана також називали Сінником в честь закінчення сінокісних робіт. Всією сім'єю 15 серпня збирали квіти, з яких потрібно було сплести так званий Степанів вінок. Його зазвичай вішали в хаті на покуті, і коли згодом хтось хворів, то відривали пучок трав, а потім заварювали їх, вважаючи, що дух річного луки здатний відігнати всі недуги. Вірили, що сила вінка зберігається аж до наступної весни – до самого Ілларіонова дня, що відзначається 10 квітня.

Був поширений звичай 15 серпня напувати коней через шапку, у яку потім клали срібну монету і ховали у стайні (зазвичай під яслами). Вірили, що це допомагає зробити коней більш поступливими, а сама скотина не боїться нечистої сили. Монета, яку використовували в обряді, часто переходила від батька до сина.

Говорили, що 15 серпня селянам слід завершити всі роботи, пов'язані з сінокосом. Відростала трава, тому потрібно було її прибрати. Люди спостерігали за природними явищами, прикметами і аналізували їх, оскільки таким чином можна було передбачити, якою буде погода у період з 15 по 19 вересня.

Це день косовиці трави, яка вже відросла. Про цей день говорили: "Який Степан, такий і вересень".