В ніч проти 28 серпня у місті Умань на Черкащині трапився конфлікт між місцевими жителями та хасидами, які приїхали зустрічати єврейський Новий рік Рош га-Шана.

Відео інциденту оприлюднив на своїй сторінці у Facebook депутат Уманської районної ради Сергій Алексеєв. “Нічний штурм “туристами” Умані”, – підписав він кадри.

Втім, як з’ясувалося, причиною сутички став не антисемітизм і заборона на в’їзд хасидам через карантин, а побутовий конфлікт на фінансовому ґрунті. Як пише “Суспільне”, представник Міжнародного благодійного фонду імені Рабі Нахмана пояснив, що біля будинку, у якому мешкають місцеві жителі, хасиди почали будувати синагогу. Через це у сусідній споруді почали з’являтися тріщини.

За словами джерела, хасиди нібито дали гроші на ремонт, однак жителі будинку попросили ще – вони буцімто хочуть, аби єврейська релігійна громада викупила їхній будинок за $1 мільйон, і погрожують, що тільки так вдасться залагодити конфлікт. Втім представник фонду хасидів вважає зазначену суму завеликою. Підсумовуючи, він наголосив, що в результаті конфлікту ніхто не постраждав.

Нагадаємо, раніше очільник ізраїльського “коронавірусного центру”, професор Роні Гамза закликав президента України Володимира Зеленського заборонити паломництво хасидів до Умані на Рош га-Шана.

Згодом прем’єр-міністр України Денис Шмигаль попередив, що державна комісія ТЕБ та НС ухвалить рішення про заборону проведення масових заходів в Умані під час святкування Рош га-Шана.

Також для боротьби з розповсюдженням COVID-19 Кабмін взагалі закрив до кінця вересня в’їзд до країни іноземцям.

27 серпня хасиди, які збиралися в Умань на святкування Рош га-Шана, опинилися заблокованими в аеропортах Києва, Одеси і Запоріжжя.