Президент США Джо Байден виступить в четвер, 21 квітня, із новою заявою щодо ситуації навколо російського вторгнення в Україну. Про це повідомляє Reuters.

Очікується, що Байден звернеться до американців з Кімнати Рузвельта в Білому домі. Включення заплановане о 9.45 за Вашингтоном (о 16.45 за київським часом).

За інформацією обізнаного джерела, очікується, що  Байден представить оновлену інформацію щодо зусиль США з підтримки України та допомогу, яку надає Вашингтон. Інших деталей виступу не наводиться.

Зазначимо, що вчора у середу під час зустрічі з воєначальниками Сполучених Штатів президент Джо Байден сказав, що єдність НАТО шокувала президента Росії Владіміра Путіна.

 Вони (ЗСУ – ред.) більш жорсткі і горді, ніж я думав; я вражений тим, що вони роблять з вашою допомогою. Я не думаю, що Путін розраховував на те, що це зможе згуртувати нас, – повідомив президент США.

У середу президент Джо Байден скликав військових лідерів США на щорічну зустріч у Білому домі, яка мала особливе значення, оскільки війна в Україні вступає в нову небезпечну фазу, а Вашингтон планує додаткову військову допомогу.

Росія у війні проти України втратила близько 21 тисячі своїх військових, повідомив вранці 21 квітня Генеральний штаб Збройних сил України.

Інші втрати РФ у війні, за даними Генштабу, такі:

829 танків
2118 бойових броньованих машин
393 артилерійські системи
136 РСЗВ
67 засобів ППО
172 літаки
151 гелікоптер
1508 одиниць автомобільної техніки
8 кораблів /катерів
76 цистерн із ПММ
166 БПЛА оперативно-тактичного рівня
27 одиниць спеціальної техніки
4 пускові установки ОТРК/ТРК.

«Дані уточнюються», – додали у Генштабі.