Президент Володимир Зеленський прибув з робочою поїздкою на Херсонщину. Він відвідає позиції українських військових на межі з окупованим Кримом та проведе нараду щодо безпекової ситуації на цій території.

Володимир Зеленський також ознайомиться з ситуацією на тимчасовій адмінмежі з окупованим Кримом та поспілкується з військовими.

Що планує Зеленський на Херсонщині

Володимир Зеленський 27 квітня почав робочу поїздку по Херсонській області. Президент планує:

  • відвідати передові позиції українських військових на тимчасовій адмінмежі з окупованим Кримом;
  • там же ознайомитись з оперативною обстановкою та поспілкуватись з військовослужбовцями;
  • провести в Херсоні нараду щодо безпекової ситуації на адмінмежі з тимчасово окупованим Кримом, у Херсонській, Запорізькій, Донецькій, Одеській та Миколаївській областях.

Відзначимо, що Тристороння контактна група на засіданні у середу, 28 квітня, обговорить питання щодо порушення режиму припинення вогню з боку окупантів, відновлення роботи КПВВ та обмін утримуваними особами.

Про це повідомила у Фейсбуці українська делегація в ТКГ.

Зазначається, що згідно з графіком, на 27 квітня заплановані відеоконференції робочих груп з безпеки, політичних питань, гуманітарної та економічної груп, а на 28 квітня – відеоконференцію загального засідання Тристоронньої контактної групи.

«Порядок денний: питання щодо порушень режиму припинення вогню з боку збройних формувань РФ; імплементація Мінських угод і підсумків Паризького саміту; забезпечення безпеки в зоні конфлікту, дотримання режиму припинення вогню; продовження розробки плану спільних кроків», – йдеться в повідомленні.

Крім того, учасники ТКГ обговорюватимуть питання відновлення роботи КПВВ і відкриття нових у населених пунктах Золоте і Щастя; обмін утримуваними особами; повний і безумовний доступ міжнародних організацій; відновлення соціально-економічних зв’язків через лінію розмежування.

«Наразі продовжуються консультації на рівні політичних радників Н4, мета яких повернутися до суворого дотримання сторонами повного та всеосяжного режиму припинення вогню. Міжнародні партнери України підтримують цей напрямок нашої політики», – повідомили в делегації України.

Як повідомлялося, 20 квітня підгрупі з безпеки ТКГ вдалося суттєво просунутися у питаннях посилення режиму припинення вогню від 22 липня 2020 року.

Українська сторона висловила сподівання, що на наступному засіданні ТКГ на рівні глав делегацій документ, який установлює додаткові заходи для дотримання режиму припинення вогню, буде представлений у повністю узгодженому варіанті.