ЗСУ розбили вагнерівців. Власник ПВК “Вагнера” Євгєній Пригожин заявляв, що виводить своїх найманців з Бахмута. Ця ПВК вже наближається до свого кінця.

Таку думку озвучив військовослужбовець ЗСУ, тактичний медик Єгор Фірсов.

За його словами, те ж саме чекає на інші приватні військові компанії Росії.

Фірсов зазначив, що найманці Пригожина покидають Бахмут, бо не можуть продовжувати вести бойові дії. Він пригадав, як у підрозділах регулярної російської армії закінчувався особовий склад, їх відправляли на доукомплектацію. Вони мали величезні втрати, але все одно повертались на територію України.

«Так само ПВК “Вагнера” не може бути бездонним. Зеки та інші подібні категорії у Росії також мають певну межу. Не можу сказати, що вони закінчились, але сама ПВК “Вагнера” закінчилась», – вважає він.

Військовослужбовець ЗСУ припустив, що, можливо, вагнерівців знову назбирають та відправлять в Україну або з’явиться інша ПВК. Він переконаний, що будь-яка нова приватна військова компанія, яка захоче прийти в Україну, матиме такий же кінець – підрозділ буде знищений, а “недобитки” повернуться додому або в тюрми.

Зазначимо, на сьогодні ротацію російських окупантів у районі міста Бахмут Донецької області практично завершено. На зміну “вагнерівцям” приходять регулярні частини збройних сил РФ. Можливо, серед них є і частини так званого “першого армійського корпусу “ДНР”. Однак наступального потенціалу у росіян на цій ділянці фронту недостатньо.

Таку думку озвучив військовий оглядач Денис Попович.

“Серед цих частин регулярних (що прийшли на Бахмутський напрямок.) є і такий підрозділ, як “Шторм Z”. Це такий собі косплей на ПВК “Вагнер” з боку Міністерства оборони РФ. І так само збиралися ці підрозділи якраз для того, щоби використовувати їх як штурмові частини. І серед цих підрозділів зараз спостерігається суттєвий фактор дезертирства”, — сказав Попович.

Він нагадав, що ця ротація була викликана політичними амбіціями Пригожина, який вважав за краще відвести свої частини від Бахмута через загрозу оточення з боку Сил оборони України.

“На сьогодні ротація практично завершується — регулярні частини збройних сил РФ, вочевидь ще й розбавлені частинами так званого “першого армійського корпусу “ДНР”, займають позиції в Бахмуті. На мій погляд, у них мало сил для того, щоби далі продовжувати якісь наступальні дії в напрямку Слов’янська і Краматорська. Очевидно, з їхньою допомогою будуть утримувати позиції в Бахмуті, щоб його не втратити”, — сказав оглядач.

Він також акцентував, що зараз вигляд армії РФ загалом змінився. Це вже не та армія, яка наступала на Україну 24 лютого минулого року.

“Тоді було більше професійних військовослужбовців, контрактників, підготовлених тією чи іншою мірою військових. Зараз у них мобілізовані, багато в чому слабо навчені, погано мотивовані. І ще в них суттєва нестача молодших командирів”, — зазначив Попович.

Процес мобілізації, за його словами, у РФ триває найрізноманітнішими способами. Попович вважає, що в оборонному плані сили противника не варто недооцінювати.

“Ми бачили їхні невдалі загалом “криваві штурми”. Але для того, щоб оборонятися, сил у ворога достатньо. Тому в цьому сенсі їх недооцінювати поки що не варто. Наскільки в них це вийде — покажуть тільки контрнаступальні дії української армії і те, наскільки вони будуть успішними. Вважається, що морально-психологічний стан російської армії — на низькому рівні. Але, так чи інакше, це озброєні люди, які здатні вбивати. Тому лише реальна практика покаже, як розгортатимуться далі події”, — зазначив він.