Генеральний прокурор Юрій Луценко в ході засідання комітету ВР з регламенту, на якому було продемонстровано 40-хвилинне відео про зловживання нардепа від БПП Борислава Розенблата, закликав того скласти з себе депутатські повноваження, передає Корупція.Інфо

Популярное: Київ заполонили фальшиві долари! ВСЯ правда, про НЕБЕЗПЕКУ! НЕ дайте себе обдурити!

"Я думаю, дані епізоди чітко показують наявність підстав для внесення подання мною не тільки згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, але і затримання і арешту за статтями "зловживання впливом" та "одержання хабара". Ми обґрунтовуємо необхідність затримання і арешту тим, що народний депутат Розенблат, як видно з оперативного відео, має серйозний вплив не тільки на депутатський корпус, а й на інші гілки влади, включаючи судову. Також має фінансову можливість не тільки покинути, але і проживати за територією України, його сім'я володіє низкою іноземних компаній, що також може сприяти його перебуванню за кордоном у разі втечі", – прокоментував генпрокурор.

Луценко звернувся до Розенблата, за його словами, "не юридично" і нагадав присягу, яку той приймав на початку каденції у парламенті.

"Я б на вашому місці сьогодні підписав заяву про складання з себе депутатських повноважень, тому що більшої ганьби для Житомирщини, для фракції БПП, для ВР, для всього правлячого класу я собі не уявляв", – заявив глава ГПУ.

У свою чергу Розенблат на звернення Луценко відреагував такими словами:

"Дуже чудовий фільм, художній. Вважаю, він знятий професійно. 40 млн гривень або 100 млн гривень, в принципі, витрачено на цей фільм. Я не знаю, хто ці актори, які в цьому фільмі виступають, не знаю, хто озвучує, хто робить монтаж".

Пізніше в ході засідання комітету Луценко емоційно відреагував на слова Розенблата про свою невинність і нібито фальшовані звинувачення проти нього.

"Борис Соломонович, для мене все закінчилося в момент, коли я побачив, як ви кажете агенту Катерині "Сонце, у нас таке життя * * * з цієї дебільною країною". Борис Соломонович, складайте мандат і припиняйте тут кіно, ви все це зробили, перестаньте розігрувати з себе ангела невиновного", – випалив генпрокурор.

Нагадаємо, 21 червня генпрокурор Юрій Луценко направив до Ради подання на зняття недоторканності з п'яти народних депутатів, а саме: Андрія Лозового (фракція Радикальної партії), Олеся Довгого (група "Воля народу"), Євгена Дейдея, Максима Полякова (обидва – фракція "Народного фронту") і Борислава Розенблата (фракція "Блоку Петра Порошенка"). 29 червня Луценко також вніс до Ради подання на зняття депутатської недоторканності з  Михайла Добкіна ("Опозиційний блок").

Також нагадаємо, що раніше в одному з ресторанів Києва співробітники НАБУ затримали охоронця народного депутата Борислава Розенблата за підозрою в отриманні хабара. При ньому було 200 тис. дол.

Сам Борислав Розенблат підтвердив факт затримання НАБУ його охоронця. Однак назвав це провокацією і підкреслив, що гроші його підлеглому підкинули.

У НАБУ стверджують, що хабар, на якому затримали охоронця, призначався самому нардепу, а також ще одному депутату від фракції "Народного фронту" – Максиму Полякову.

20 червня співробітники Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) повідомили про підозру шести особам, які, за їх інформацією, причетні до вимагання та одержання хабарів у цій справі.