Вже 15 місяців Спеціалізована антикорупційна прокуратура працює без очільника. У світі обурюються, а українці відчувають іспанський сором – конкурс на призначення голови постійно відкладають.

Завершення конкурсного відбору, де перемагає дійсно незалежний кандидат, фактично саботується нині конкурсною комісією. Частина її членів банально тягне та шукає відмазки, чому б того переможця, якого вже навіть визначено, не оголошувати.

З тим тягне частина комісії, призначена за квотою від Верховної Ради. Водночас незалежні, іноземні члени комісії вголос кричать, що конкурс вже завершено, що переможця вже обрано і залишилася реальна дрібниця – просто його офіційно оголосити.

«Але власне оголошення і не відбувається, подейкують – тому що Банковій не вигідна перемога незалежного кандидата. Вона жадає цей конкурс зірвати, щоб перезапустити його і віддати перемогу іншому – власному, кишеньковому та керованому прокурору», – такі обвинувачення звучать з боку громадських організацій та журналістів (ред. – мовиться про Центр протидії корупції та «Українську правду»).

Саме головна редакторка «Української правди» Севгіль Мусаєва з прямими обвинуваченнями виступила у своєму фейсбуці. Там журналістка докладно розписала, чому Банкова зриває призначення незалежного голови САП.

За її версією, це відбувається тому, що незалежний голова САП може:

  • підтримати розслідування щодо Ігоря Коломойського та «Приватбанку»;
  • підтримати розслідування зафіксованих НАБУ випадків «зарплати в конвертах» депутатам;
  • ініціювати розслідування фактів зловживання під час «Великого будівництва».

І навіть американські дипломати тому обурилися й у своєму Твіттері посольство США прямо закликало членів комісії «повернутися до роботи» і «затвердити обраного кандидата».